Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Sport po operacji przepukliny pachwinowej


Gość grzstr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Jestem 3 tygodnie po operacji przepukliny metodą Lichtensteina, nie miałem najmniejszych powikłań nie licząc opuchlizny na mosznie, która zresztą systematycznie znika. Miałem pewien epizod, mianowicie zdarzyło mi się przebiec parę metrów i kilkakrotnie kopnąć piłkę, biegłem szybko ale delikatnie i bez raptownych zwrotów, tak na 50% mocy. Nie czułem przy tym absolutnie żadnego bólu, teraz też nie czuję i jest wszystko w porządku, zauważyłem nawet większy zanik opuchlizny niż normalnie. Może niepotrzebnie zadaje takie pytania i wydają się one banalne, lekarz chirurg powiedział, że po miesiącu mogę aktywnie żyć, 3 miesiące nie dźwigać. Czy to znaczy, że mogę się trochę bardziej pomęczyć na boisku po tym miesiącu? Jak mówię trochę sobie pobiegałem ale nie odczuwam najmniejszego bólu w związku z tym. I jeszcze jedno pytanie, gdybym naciągnął sobie coś to siłą rzeczy czułbym ból i inne niepokojące objawy? Pytam bo wyjątkowo szybko wróciłem do sprawności, w drugą dobę po cerowaniu nie potrzebowałem farmaceutyków przeciwbólowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maestroo

Tak więc,miałem operacje z wszyciem siatki,trochę pobolewa ale to chyba normalne to mój drugi dzień po zabiegu. Mam kilka pytań odnośnie dalszego funkcjonowania: ile ten ból wokół rany pooperacyjnej będzie się utrzymywał? Czy będę mógł pić alkohol i palić papierosy? Jak tak to po jakim czasie. Lekarz powiedział że jazda rowerem,pika nożna itp odpada przez 4 miesiące minimum.czy ten czas wystarczy na zregenerowanie narządów? I jeszcze jedno czy po 6-8 miesiącai będę mógł podnosić ciężkie rzeczy i praktykować ciężki wysiłek fizyczny? I czy mogę uprawiać seks/onanizować się? Czuję również drętwienie w pachwinie oraz podpuchnięte mam lewe jądro - jak długo taki stan może mieć miejsce? pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

ile ten ból wokół rany pooperacyjnej będzie się utrzymywał? - około 2 tygdnie Czy będę mógł pić alkohol i palić papierosy? Jak tak to po jakim czasie? - tak, stan po tej operacji nie jest przeciwwskazaniem i można od razu czy ten czas wystarczy na zregenerowanie narządów? - aż za nadto, wystarczą na regenerację 2-3 miesiące po zabiegu I jeszcze jedno czy po 6-8 miesiącai będę mógł podnosić ciężkie rzeczy i praktykować ciężki wysiłek fizyczny? - oczywiście I czy mogę uprawiać seks/onanizować się? - tak Czuję również drętwienie w pachwinie oraz podpuchnięte mam lewe jądro - jak długo taki stan może mieć miejsce? - około 2-3 tygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×