Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pogłębiona lordoza szyjna i zwężenie przestrzeni międzykręgowej


Gość Wlodzimierz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wlodzimierz

Badanie Mr odc.szyjnego kregosupa wykonane w obrazach T1i T2- zależnych,w plaszcyznach strzalkowych poprzecznych i czołowych. Niewielkie ugiecie kregosupa w strone prawa lordoza szyjna pogłebiona. Zwężenie przestrzenie miedzykregowe od C4 do C7 ze zmianami degeneratywnymi w krazkach m-k niewielkie zmiany wytwórcze na przednich i tylko-bocznych krawedziach trzonów kregów na tych poziomach..Zmianom zwyrodnieniowym towarzysza dyskretnie uwypuklenia tarczek m-k powodujace uciśniete przedniej ściany worka oponowego,bez ucisku na rdzen szyjny.Co pan sądzi o tym wyniku .bo mi szyja sztywnieje.ma spokój z rana jak wstane godzinke a zaś w ciagu dnia mi stzywnieje i chyba pzrechodzi na persiowy. Tak mi sie wydaje A bóle mam co dziennie.Co pan sądzi o tym opisie.Czy by dało coś z tym zrobić. prosze o rade.Od tygodnia robie ćwiczeniz i nie za bardzo pomagają.Jeszcze raz prosze o radę.Bo odczuwam ból w odc.piersiowym i szyja mi sztywnieje. Otwory miedzykregowe bez istotnych zwężen. Rdzeń szyjny o prawidlowym sygnale bez zmian ogniskowych. Kanal rdzeniowy nieposzerzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×