Rekonwalescencja po operacji przepukliny skośnej

użytkownik
Jarek

Minelo juz 5tyg od operacji przepukliny w miejscu ciecia rana jest nadal twarda. Czy moge wrócic do 10 godzinnej pracy fizycznej ktora polega na ciaglym dzwiganiu w granicach 10-30kg.Nieraz zdarzy sie cos ciezszego. Jezeli nie to jaki jest bezpieczny okres rekonwalestencji ?? po jakim czasie następuje pełna sprawność fizyczna ?zebym mogl wrocic do ciezkich treningow z naprawde bardzo duzymi obciązeniami ? moj wiek to 19lat o ile to robi jakas rożnice.

Reklama
użytkownik
haemophilus

Wszystko zależy od tego jaką metodą wykonano zabieg. Laparoskopowo - do pracy może Pan wrócić. Jeśli natomiast metodą klasyczną to bezpiecznym okresem jest przynajmniej 3 miesiące. Najlepiej skonsultować to jeszcze z lekarzem, który wykonywał zabieg.

użytkownik
Jarek

To byla metoda lichtensteina czyli bezpieczny okres to 3 miesiace *( ??
lekaz mi tylko powiedzial ze przez miesiac nie moge nic dzwigac i nic wiecej

użytkownik
Bartek

Czy mogłby mi ktos powiedziec czy metoda klasyczna to metoda lichtensteina ??
jak nie to czym sie roznia. i jaki jest czas rekonwalestencji jednej i drugiej
prosze o szybka odp

użytkownik
haemophilus

Metoda Lichtensteina polega na beznapięciowym wstawieniu siatki. Przy użyciu siatki do wysiłku można rzeczywiście powrócić po miesiącu. W innym wypadku po 3-6 miesiącach.

użytkownik
Bartek

Jestem w podobnej sytuacji co autor tego tematu czyli jak juz minal miesiac a mialem wszczepiona siatke to moge normalnie pracowac fizycznie nawet wykonywac ciezsza prace ?

użytkownik
janek

Mam pytanie minoł rok od zabiegu i dalej odczuwam obce ciało dlaczego tak sie dzieje?

Twoja odpowiedź