Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przebytej choroby Scheuermanna


Gość Arkadiusz.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Arkadiusz.

Witam Serdecznie. Pragnę zwrócić się do Pana z zapytaniem,i uzyskaniem odp na moje pytanie. Otóż od młodzięczych lat miałem zawsze problemy z kręgosłupem,może to wina szybkiego rośnięcia w latach szkoły podstawowej i wcześniej, dziś mam 30 lat wzrost 193cm i straszne problemy z kręgosłupem które nie pozwalają mi normalnie funkcjonować.Nie dawno lekarz rodzinny skierował mnie na rezonans magnetyczny kręgosłupa.Bardzo proszę by wypowiedział się Pan co do jego wyniku i jeśli to możliwe udzielił mi odpowiedzi co dalej...Czy czeka mnie zabieg operacyjny?Dodam że bóle są dzień w dzień czy chodzę czy leże ,to już nie jest życie a męczarnia. O to wynik rezonansu* Badanie wykonano w sekwencji SE/TSE w obrazie T1,T2-zależnych oraz w sekwencji TIRM w płaszczyznie poprzecznej* Nie prawidłowe ustawienie osi kręgosłupa -dość znaczne pogłębienie kyfozy ze szczytem na poziomie Th10/11. Obniżone tarcze między kręgowe od Th6/7 do Th12/L1,z obecnością na tych poziomach guzków Schmorla w płytkach granicznych. Trzony Th10 iTh11 sklinowacone w części przedniej. Całość obrazu odpowiada przebytej chorobie Scheuermanna. Osteofity na krawędziach trzonów.Bez ognisk patologicznej przebudowy szpiku. Zmiany przeciążeniowo-wytwórcze w stawach międzykręgowych. Zwężone otwory między kręgowe w środkowym odcinku piersiowym. Na poziomie Th8/9 centralna i nie co lewoboczna protruzja tarczy międzykręgowej na 3mm,migrującej ku górze na 8mm.Ze zniesieniem rezerwy płynowej przedrdzeniowej. Poza tym bez cech dokanałowej dyslokacji tarcz międzykręgowych. Na poziomie Th10/11 i w mniejszym stopniu Th11/12 modelowanie rdzenia przez kątowe ustawienie trzony z osteofitami. Piersiowy odcinek rdzenia oraz stożek rdzenia bez zmian ogniskowych. Oto opis rezonansu magnetycznego mojego kręgosłupa.Bardzo proszę o wypowiedz się na ten temat,czy mój kręgosłup wymaga leczenia chirurgicznego ?nadmienię,iż po za silnymi bólami drugim problemem są plecy zaokrąglone czy jest jakaś sposobność w medycynie by tego typu problem estetyczny jak i zdrowotny mówię o bólach zniwelować,czy jeśli lekarz ortopeda wydałby opinie o konieczności operowania to czy po takowym zabiegu,operacji krągłość tych pleców jak i silne bóle które utrudniają normalne funkcjonowanie zmniejszą się?czy też odejdą całkowicie? Bardzo proszę o odpowiedz z góry dziękuję.Arkadiusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×