Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Tłuszczaki mnogie


Gość Krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. O tłuszczakach wiem już wiele, ale w dalszym ciągu mam problemy z rzetelną oceną sposobów leczenia. Ponieważ najbardziej znaną metodą jest chirurgiczne usunięcie tłuszczaka, zastanawiam się ile w tej opnii *przyzwyczajenia* z klasycznej chirurgii. W przypadku pojedynczych sztuk ma to uzasadnienie, ale przy tłuszczakach mnogich liczba nacięć może być zbyt duża do zaakceptowania. Dlatego poszukując alternatyw, znalazłem wśród ofert różnych klinik usługi usunięcia tłuszczaków metodą liposukcji, lub poprzez lipolizę injekcyjną. W przypadku liposukcji wiem, że problemem jest późniejsze badanie histopatologiczne, ale jeśli założyć że zmiany są faktycznie jedynie tłuszczakami to na ile ta metoda jest skuteczna? Czy są jakieś inne przeciwskazania do tej metody? Zaleta jest duża, a raczej *mała* jest ranka, ale coż najważniejsze jest zdrowie. Proszę o rzetelną opinię. Także interesująca wydaje się lipoiza, która dość niedawno zaczyna odnosić spektakularne wyniki. Nie udało mi się jednak znaleźć informacji jakie rezultaty uzyskuje sie w przypadku tłuszczaków mnogich. Boję sie, że metoda ta to tylko chwyt reklamowy i bardziej można sobie zaszkodzić niż pomoć. Jednak myśl o całkowicie bezinwazyjnym usunięciu jest niezwykle kusząca. Proszę także o rzeczową opinię w kwestii tej metody. Na koniec pytanie ogólne. Czy jest jakiś *rozmiar* tłuszczaka, który zaleca się usuwać, czy najlepiej nie ruszać, aż bedą problemy bolesności danego tłuszczaka? Dziękuję za porady i opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jakichkolwiek ewidentnych wskazań do usunięcia tłuszczaka w zależności od jego wielkości. Jeśli stanowi on problem kosmetyczny lub daje objawy na pewno należy go usunąć. Głównie zależy to od zdecydowania do tego zabiegu pacjenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cierpie na tluszczaki mnogie. Usuwalem je za pomoca liposukcji. Probowalem lipolizy, ale jest w moim przypadku calkowicie nieskuteczna. Liposukcja, z drugiej strony, nie pozostawia zadnych blizn. Nie wiem czemu wsrod polskich lekarzy dominuje podejscie, ze tluszczaki nalezy wycinac i kazdego z nich badac. W stanach i w europie sa traktowane jak schorzenie kosmetyczne, i usunac mozna je bez ceregieli w czasie godzinnej wizyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania do *ktoś tam*. Gdzie robiłeś/aś liposukcję tłuszczaków? Ja mam ich pełno na rękach, udach, brzuchu i plecach. Czy można odessać je z tych wszystkich miejsc? Jaki jest orientacyjny koszt takich zabiegów. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem zabieg liposukcji w Poznaniu. Klinika Kolasiński. Mineło juz kilka lat, a blizn prawie ne widać. Naprawdę trzeba się przyjzeć. Tylko niestety pojawiają się nowe, trzeba bedzie powtórzyć :(. Chyba ze ktos ma pozytywne opinie o lipolizie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje usunięcie tłuszczaków poprzez liposukcję, i czy można za jednym razem usunąć ich większą ilość? Ktośtam - ile tłuszczaków miałeś usuniętych? Dzięki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liposukcja to bzdura panowie i panie. A naciagacza szczerze dziekujemy. Nie ma mozliwosci wykonania lipsoukcji kiedy guzki sa male, natomiast guzki wieksze jak 5 cm owszem mozna sie takiego zabiegu podjac. Ja tez mam tluszczaki a co za tym idzie szeroka wiedze na ich temat. Trzeba sie nauczyc zyc z tego typu zmianami. Pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cosik o tym wiem

Można usuwać metodą liposukcji tylko nie wiele klinik chce to zrobić. Co jest dla mnie całkowicie nie zrozumiałe. Mam tłuszczaki mnogie. Pierwszego usuwałem tradycyjnie. Następnie został poddany badaniu i tyle. Następne z przedramion usuwałem metodą liposukcji. Zostały usunięte całkowicie. Blizna max 0.5cm . Z jednego cięcia można usunąć kilka tłuszczaków w pobliżu. Takie małe blizny szybko się goją. Po roku trzeba się dobrze przyjrzeć, żeby je zauważyć. Usuwałem u Knakiewicza we wrocławiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robilem dwa razy po 10 szt. Koszt dwa lata temu u Kolasinskich w Poznaniu to ponad 4 tys. Niestety za ostatnim razem policzylem w domu ile mam opatrunkow i wyszlo ze oszukali mnie o 2-3 szt. Pani robiaca mi zabieg wysmiala mnie gdy zadzwonilem z reklamacja bo nuby z jednego naciecia wyssala 2 szt &#128514* Zrazilem sie do jich ale sama metoda jak najbardziej polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2018 o 21:50, Gość Arek napisał:

Robilem dwa razy po 10 szt. Koszt dwa lata temu u Kolasinskich w Poznaniu to ponad 4 tys. Niestety za ostatnim razem policzylem w domu ile mam opatrunkow i wyszlo ze oszukali mnie o 2-3 szt. Pani robiaca mi zabieg wysmiala mnie gdy zadzwonilem z reklamacja bo nuby z jednego naciecia wyssala 2 szt &#128514* Zrazilem sie do jich ale sama metoda jak najbardziej polecam

Witam chciałam coś dopytać odnośnie usuwania tych tłuszczaków. Czy na raz 10 to było znieczulenie miejscowe? Jak długo trwa zabieg? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2013 o 15:44, Gość Cosik o tym wiem napisał:

Można usuwać metodą liposukcji tylko nie wiele klinik chce to zrobić. Co jest dla mnie całkowicie nie zrozumiałe. Mam tłuszczaki mnogie. Pierwszego usuwałem tradycyjnie. Następnie został poddany badaniu i tyle. Następne z przedramion usuwałem metodą liposukcji. Zostały usunięte całkowicie. Blizna max 0.5cm . Z jednego cięcia można usunąć kilka tłuszczaków w pobliżu. Takie małe blizny szybko się goją. Po roku trzeba się dobrze przyjrzeć, żeby je zauważyć. Usuwałem u Knakiewicza we wrocławiu.

Czy te tłuszczaki nie Odrastaja po liposukcja? Ile trwa taki zabieg i jakie jest znieczulenie przy usunięciu większej ilości? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×