Bezbolesne usunięcie ósemki

u?ytkownik
:/

Czy jest jaka metoda przeprowadzenia zabiegu usuniecia ósemki (dolnej) CAŁKOWICIE bezbolesnie ? Ostatnio wstrzyknięto mi normalne znieczulenie a ból był niesamowity...

Reklama
u?ytkownik
haemophilus

Nie jestem stomatologiem, ale przy znieczuleniu ból powinien pojawić się dopiero po zabiegu, kiedy znieczulenie przestanie działać. Ból mógł wynikać z nieprawidłowego podania znieczulenia.

u?ytkownik
:/

Wtedy podano mi 4 znieczulnia w postaci zastrzykow . Czy taki zabieg mozna wykonac pod narkoza ?

u?ytkownik
haemophilus

W tej sprawie należy skonsultować się z lekarzem, który będzie taki zabieg wykonywał. To zależy od stanu zęba (ósemki) i możliwości technicznych wykonania zabiegu.

u?ytkownik
qba

Hey. tydzień temu byłem jako osoba wspierająca z narzeczoną w prywatnym gabinecie chirurga dentysty na usunięciu dolnej ósemki - MASAKRA!!! , zabieg trwał ok 1,5 godz. po znieczuleniu doktor coś ponacinała, chlusnęła krew i po chwili zaczęła wyrywać lecz nagle słysze - jeszcze nie teraz-, znów ponacinała i powierciła - krew sie mocno lała - i nagle słysze - no biore go - i zaczęła sie znęcac nad szczęką mojej lubej nie mogąć dac rady - nagle usłyszałem trzask - i słysze ząb sie złamał, doktor szybko zamknęła drzwi do gabinetu, więc reszte wiem z opowiadań, dziewczyna nie nazdązyła wypluwać krwi, aż sie nią podduszała, ssak który był założony sie zatkał, doktor nie mogła powstrzymac krwotoku i powiedziała że to jest nie możliwe żeby ona usunęła resztę zebą, że nie da rady, potem zaczęła z rzucać winę na pacjentkę że jej nie powiedziała że ma problemy z krzepliwością krwi ( o tym w dalszej części), ale w końcu zaczęła borować (prawde mówiąc nie wiem jak to możliwe żeby wiercić w kałuży krwi i co tam widziała, czy czegos nie zostawiła) i łyżeczkować wyciągać jakieś kawałeczki, w międzyczasie było podane drugie znieczulenie.. Po czym powiedziała że gotowe - ale nie wiemy jak poszło, skoro wcześniej usłyszeliśmy że to jest nie możliwe żeby usunąć reszte zęba. Potem szycie i krótki instruktaż - okłady , tabletki itd. Po przyjeździe do domu i po czasie trzeba było wyjąć gazę i znów nastąpił krwotok, więc z powrotem do dentysty, gdzie po ciężkich bojach udało sie zatamowac krwotok gazami i usłyszeliśmy że trzeba zrobić to badanie na krzepliwość, więc nie myśląc długo pojechalismy zrobić to badanie, na którym wyszło że z krzepliwością jest wszystko w porządku i a krwotok to jest przyczyna miejscowa, a więc mocno rozcharatane dziąsło! Na policzku wyrosła ogromna opuchlizna i cały zgranatowiał - jak po dobrym glanowaniu , teraz już jest dużo lepiej, opuchlizna z klęsła, został tylko miejscowy zielony plac na policzku, no i duża dziura między dziąsłem, a szczęką którą przez nią widać. Nikomu nie zycze takich przeżyć !!!

u?ytkownik
Zybi

A mnie tydzień po wyrwaniu ciągle boli szczęka. Jutro lub pojutrze mam mieć zdjęte szwy.

u?ytkownik
kiki

Ja właśnie dziasiaj mialam usuwana osomke na dole po prawej stronie i to nic a nic nie boli, jedynie uklucie igla gdy znieczulala, zaznacze ze zabieg trawl tylko pol godziny! Ale gdy wrocilam do domu i po 3 godzinach znielczulenie przestalo bolec to bol okazal sie nie do wytrzymania, ale to jest oczywiste przeciez przy takim zabiegu narusza sie szczeke i kosc, teraz jade na tabletkach przeciwbolowych i zimne oklady na policzek. Za tydz mam zdjecie szwow i mam nadzieje ze bede mogla jesc, bo jak narazie to tylko jedzenie przez slomke ( z powodu bolu)
A opuchlizna moze sie utrzymywac do 4 dni, a to tez jest normalne :) wiec qbo to co napisales to totalne bzdury i tym bardziej mi w to uwierzyc ze takie rzeczy dzialy sie przy prywatnym zabiegu, gdzie prywatnie zawsze jest wszystko lepiej wykonywane niz panstwowo.

u?ytkownik
Justyna z Lubelszczyzny

Ja też byłam u prywaciarza i uwierzcie mi,że było koszmarnie.I to wcale nie ma znaczenia czy zapłacilam drożej czy taniej albo wcale.to wszystko zależy od połozenia zęba i jak głęboko on siedział.Jestem czwarty dzień po zabiegu,mam antybiotyk,zażywam przeciwbólowe proszki,gdyby nie one to ból byłby na okrągło,jeść nic nie mogę(tylko przez słomkę)płynne posiłki...
szcegółów zabiegu nie będę opowiadać,bo to nic przyjemnego,ale zaznaczę,że to był podobny przypadek co opisał qba z 15.04.W poniedziałek mam zdjęcie szwów...
A może ktoś opowie, jak przebiegał ten moment z usuweniem szew...?
Bo tego również się obawiam...

u?ytkownik
Marta

No wlasnie guzik prawda, ze lepiej prywatnie. Często gabinety prywatne zakładają ludzie, którzy ledwo ukończyli medycynę. Zreszta do wyrywania osemek powinien być dobry chirurg szczekowy, a dobrzy sa zazwyczaj w szpitalach. W Warszawie najlepiej wyrywają na Nowogrodzkiej i na Szaserow.

u?ytkownik
STARYWYGA

Tylko w szpitalu u dobrego chirurga

u?ytkownik
marta

Czesc ja mialam usunieta dolna prawa osemke chirurgicznie,panicznie balam sie.Najpierw lekarz przeprowadza z toba wywiad ogolny,potem wstrzykuje ci 3-4 znieczulenia(NIE BOLI)rozcina dziaslo i dlubie troche tam podwaza i boruje wiertlem no i wyrywa.Mi lekarz powiedzial,ze zabieg potrwa z 45min a trwal chyba z 20minposzlo szybkotak wiec sam zabieg nie boli,ale jak puszcza znieczulenie zaczyna bolec.Ja bardzo zle sie czulam,mialam napady goraca chlodu,niedobrze slabo bezsennosc,zaczelam puchnac nastepnego dnia i krew saczyla mi sie 2dni a i szczekoscisk.Jestem 3 dzien po zabiegu jeszcze troche boli troche jestem spuchnieta i jem same jogurty w czwatrek sciagaja mi szwy i chyba 2wyrywam lewego dolnego

u?ytkownik
zadowolona

Cześc.ja miałam wyrywane w ciągu tyg. 2 ósemki dolne.i gitara.dobry chirurg i tyle.

u?ytkownik
Gosia94

Mam pytanie dotyczące czasu, przez który utrzymuje się opuchlizna. Ja będę miała zabieg w środę, a w sobotę mam ważne spotkanie i nie chcę być tak bardzo opuchnięta. Może lepiej przełożyć zabieg?
A, jeszcze jedno pytanie, czy opuchlizna jest bardzo duża?

u?ytkownik
miroslawa k

Ja usunelam dolna 8 w ubiegly czwartek ichyba już mnie nie przestanie bolec.jem antybiotyk naokraglo ketonal nurofen i inne przeciwbólwe.to już 8 dni bólu.oprocz dziasla boli migdał policzek szczeka a nawet dobrze nie moge wysunac jezyka-makabra

u?ytkownik
Grzesiek1989

Witam czy ktos z forumowczow mial przypadek ze jego ósemka wyrosla poprzecznie?? jesli tak prosze o jakies informacje.. A co do prywaciazy zgadzam sie z wami w 100% ja bylem w szpitalu ze zdjeciem ósemki i chirurg powiedzial od razu ze sie tego nie podejmie bo zabieg musi byc wykonany pod pelnym znieczuleniem bo inaczej to by byl koszmar i bedzie to trwalo ze 3 godziny. A teraz wyobrazcie sobie jak by postapil chirurg w prywatnej przychodni zeby zarobic.. mozna sie domyslic.