Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Interpretacja badań w kierunku chorób wątroby


Gość krysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po wizycie na oddziale szpitalnym. Wyniki usg wątroba powiekszona 16,5 cm, o jednorodnej dość wzmożonej strulturze, bez zmian ogniskowych, rysunek obwodowy zredukowany. żylaki przełyku 0/1;żyła wrotna powiekszona-1,5 cm., żyła sledzionowa na wysokości trzonu trzustki poszerzona-1,4; sledziona powiększona 13,0 cm. jednorodna. pozostałe wyniki: alat 89,ASpaT 103, GGTP-86, Fee-245, alfafetoproteina-24,09; diastaza 151, trochę małopłytkowość,pozostałe w normie. nadmieniam-mam antyciała HCV +, RNA -, samowyleczenie i czekam na wyniki biopsji. mam prośbę o interpretacje- mam spodziewac sie guza nowotworowego? czy też to po też żółtaczce takie wyniki? po prawej stronie boli- to fakt. proszę o szczerą odpowiedz- i tak myślę o najgorszym i zbieram siły na walkę!niepewność mnie zabija, a wyniki za 4 tyg!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki sugerują marskość wątroby na podłożu wirusowego zapalenia wątroby typu C. Na pewno należy poczekać na wynik biopsji cienkoigłowej i z tymi wynikami skonsultować się z hepatologiem. Hepatolog musi zająć się dalszym Pana leczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. wiem, że wszystko wyjaśnią wyniki biopsji, ale mam duży niepokój bo podczas pobierania wycinka watroby okazało sie że wycinek ma strukture strzepiastą , takie *farfocle*. I wiem z komentarza lekarza ze to swiadczy o duzym zwłóknieniu...mam nadzieje ze sie myli...a Pan jak sądzi? wiem, że od marskosci do nowotworów watroby mały krok... Leczę sie u hepatologa a ponadto od kilku miesięcy zażywam ostropest mielony i wyciąg z karczocha. Czy uwaza Pan, że te zioła mi nie zaszkodzą? Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym czy może Pan stosować takie zioła niech zapyta się Pan hepatologa. On powinien decydować o całokształcie leczenia. Proszę nie zażywać żadnych środków chemicznych samemu, gdyż czasami nawet małe dawki jakiegoś środka mogą spowodować dalsze uszkodzenie wątroby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×