Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wielopoziomowe guzki Schmorla i pogłębiona kyfoza


Gość Wlodzimierz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wlodzimierz

Badanie Mr odc.szyjnego kregosupa wykonane w obrazach T1i T2- zależnych,w plaszcyznach strzalkowych poprzecznych i czołowych. Niewielkie ugiecie kregosupa w strone prawa lordoza szyjna pogłebiona. Zwężenie przestrzenie miedzykregowe od C4 do C7 ze zmianami degeneratywnymi w krazkach m-k niewielkie zmiany wytwórcze na przednich i tylko-bocznych krawedziach trzonów kregów na tych poziomach..Zmianom zwyrodnieniowym towarzysza dyskretnie uwypuklenia tarczek m-k powodujace uciśniete przedniej ściany worka oponowego,bez ucisku na rdzen szyjny. Otwory miedzykregowe bez istotnych zwężen. Rdzeń szyjny o prawidlowym sygnale bez zmian ogniskowych. Kanal rdzeniowy nieposzerzony. Kregosup piersiowy. Badanie MR odc. piersiowego kregosupa wykonane w obrazach T1i T2-zależnych w plaszczyznach strzalkowych,poprzecznychi czolowych. Kyfoza piersiowa pogłebiona. Wielopoziomowe guzki Schmorla. Dyskretnie zwężone przestrzenie miedzykregowe od Th5 do Th12. Wnasadzie łuku po stronie lewej na poziomie Th 10 widoczne jest ognisko o charaktezre naczyniaka. Drobne zaostrzenia na krawedziach trzonow w odc.. Piersiowym dyskretnie uwypuklenia tarczek miedzykregowych od Th6 do Th9,bez istonych objawów uciskowych. Otwory miedzykregowe wolne. Rdzeń piersiowy o prawidlowym sygnale,bez zmian ogniskowych. Kanał rdzeniowy nieposzerzony.Co tten wynik oznacza. Odcinek ledzwiowy. Badanie Mr kregosupa ledzwiowego-krzyżowego wykonane w sekwenjach T1i T2-zależnych. Stan po stabilizacji miedzywyrostkowej na poziomie zwężonej,nieregularnej szpary m-k L3-L4. Znieksztalceniem blaszek granicznych trzonów krgowych przez guzki Schmorla najwieksze na poziomach L3-L4-L5. Tendencja do przodozmyku trzonu kregowego L5 z niewielka centralna protruzja krażka m-k L5/S1niepowodujaca ucisku struktur wewnatrzkanalowych. Mała centralna dokanałowa protruzja krążka m-k L3/L4 z odksztalceniem wiezadla podluznego tylnego, bez kompresji korzeniowej. Poza tym kanal kregowy wolny bez istotnej stenozy. Stozek rdzeniowy nieucisniety o prawidłowej intensywności sygnalu. I mam do pana pytanie . Boli mnie odcinak piersiowy jakby klucie i pieczenie.W ciągu dnia muszę sie położyć tak boli mnie boli odc. piersiowy.Co można ztym zrobic. I od 3 dni również boli nie odc. ledzwiowy. Przeszedłem kilka rehabilitacji i nadal boli .C o mozna z tym zrobić.Czasami odczuwam dretwienie lewej nogi.I ledzwiowy boli na samym dole.I szyja czasami sztywnieje. Co pan sądzi o tych opisach prosze o rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×