Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Groźba paraliżu górnej części ciała przy zwyrodnieniu i odwodnieniu krążków międzykręgowych


Gość KAROLA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam lekarz powiedział że powinnam poddać się operacji kręgosłupa ponieważ grozi mi paraliż górnej części ciała czy to naprawdę konieczne ,na razie drętwieją mi ręce czasami coś z nich wypada bo nie mam czucia oto wynik rezonansu: :obniżenie sygnału w obrazach T2 zależnych krążków m-k C4/C5,C5/C6 I C6/C7 przemawia za ich zwyrodnieniem odwodnienie krążków.przepukliny szerokopodstawne tylne kr.mk C4/C5,C5/C6,C6/C7 które wspólnie z progami kostnych tylnych krawędzi trzonów C4C5C6C7 powodują redukcję przedniej rezerwy płynowej kanału kr na tych poziomach,największe zmiany na wysok.C5/C6 dochodzi do modelowania przedniej powierzchni rdzenia szyjnego,niewiele mniejsze zmiany w obu sąsiadujących krążkach mk przy czym na poiomie C4/C5 przepuklina lateralizuje na stronę lewą i ogranicza wejście do lewego otwór miedzykręgowego,a na wysokości C6/C7 lateralizuje na stronę prawą.Zmiany zwyrodnieniowe w odcinku C4-C7 drobne osteofity na krawędziach trzonów,oraz niewielkimi zmianami wytwórczymi w stawach międzykręgowych.Rdzeń kręgowy w odcinku szyjnym o prawidłowej objętości bez uchwytnych zmian ogniskowych.Wytworzenie kyfozy w pozycji badania w odcinku C Bardzo proszę o odpowiedź Dodam że mam 42 lata i stojącą pracę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×