Mikrozwapnienia piersi

u?ytkownik
KINGUSIA

Proszę o wyjaśnienie mammografii. Cytuję:
gruczoły piersiowe o budowie gruczołowo-tłuszczowej, mastopatycznej. gruczoły piersiowe w mmr bez podejrzanych zagęszczeń i mikrozwapnień. obustronnie zagęszczenia typu łagodnego do ok.10 mm i obustronne poj. mikrozwapnienia. doły pachowe bez patologicznych węzłów chłonnych.

Reklama
u?ytkownik
stappler

Mikrozwapnienia w badaniu mammograficznym sugerują proces nowotworowy. Ale, żeby takie podejrzenie wysnuć muszą być z reguły w skupiskach i w odpowiednim układzie często połączonych z zagęszczeniami gruczołu sutkowego. Takie pojedyncze mikrozwapnienia i na dodatek w obu sutkach mogą raczej wskazywać na przebyty stan zapalny lub tlący się stan zapalny przewlekły gruczołów sutkowych. Dlatego opis mammografii nie wskazuje na żadne podejrzenie procesu nowotworowego.
Na pewno należy wykonać kontrolną mammografię według zaleceń lekarza kierującego lub wykonującego mammografię (zazwyczaj wykonuje się takie badanie za około 1-2 lata) lub ewentualnie jeśli Pani wiek nie przekracza 40 roku życia USG.
Pozdrawiam.

u?ytkownik
Krystyna

Dzień dobry chciałabym si dowiedzieć z moich badan co to znaczy i czy jest to groźne pierś o budowie gruczołowo-tłuszczowej. W piersi lewej w miejscu-ogon Spence a jest zadeszczone o średnicy 15mm, skala birads 0 proszę mi powiedzieć czy to rak i czy jest groźny z góry dziekuje

u?ytkownik
Krystyna

Przepraszam za błędy ale jestem trochę rozpaczona

u?ytkownik
Ela

To nie rak!!!!

u?ytkownik
Kasia

Proszę o weryfikację badania mammograficznego, ponieważ lekarz, u którego robiłam badanie, stwierdził, że najgorszą ewentualność należy wykluczyć. Oto wynik:
*Piersi o utkaniu gruczołowo-tłuszczowym, gęste, dysplastyczne. W KGZ piersi lewej guzowate zagęszczenia utkania śr ok. 15 mm zawierające drobne mikrozwapnienia. Zarys skóry prawidłowy. Pachy wolne od patologii.*

Z powyższych wypowiedzi o mikrozwapnieniach wnioskuję, że sugerują one proces nowotworowy. Czy te 15 mm może oznaczać, że jest to skupisko tak gęste, że ta najgorsza ewentualność mogłaby stać się prawdą? Wiem, że dopiero po biopsji, będę wiedzieć, czy to jest początek procesu nowotworowego. Proszę jednak do tego czasu o jakąkolwiek informację na ten temat. Dziękuję z góry i pozdrawiam.

u?ytkownik
Ewa

Witam mam na imie Ewa mam 37lat zrobiłam nie dawno badanie mommograficzne na ktorym wyszło
Wynik badania
Piersi tłuszczowo-gruczołowe
Obustonnie rozsiane zmiany mastopatyczne o średnim stopniu nasilenia.
Cienie o charakterze tu mal. skupisk mikrozawpnień ,pogrubienie skóry nie wykazano.BIRADS 2
Dziękuję z góry i pozdrawiam

u?ytkownik
Ewa

Witam mam na imie Ewa mam 37lat zrobiłam nie dawno badanie mommograficzne na ktorym wyszło
Wynik badania
Cienie o charakterze tu mal. skupisk mikrozawpnień ,pogrubienie skóry nie wykazano.BIRADS 2
Dziękuję z góry i pozdrawiam
Ewa przepraszam nie dopisałam ze bardzo bym prosila o przetłumaczenie mi wyniku bo nie wiem czy powinnam się martwic

u?ytkownik
Barbara

Witam mam nastepujące Pytanie:
Dostałam wynik mamografi mam napisane że sutki są wporzątku natomiast mam zagęszczenie w Piersi 15mm Proszę powiedzieć czy to coś poważnego...

Dziękuję

u?ytkownik
ewaa

Witam
Nie dawno zrobiłam badanie mommograficzne na ktorym wyszło mi .
Wynik badania
Dziękuję z góry i prosila o przetłumaczenie mi wyniku bo nie wiem czy powinnam się martwic

JAK CO PROSZE NIECH KTOŚ MI ODPISZE BARDZO SIE BOJE I NIE WIEM CO MAMA ROBIĆ ewaa1405@wp.pl

u?ytkownik
ja

Witam
mnie w mamografi w jednej piersi wyszly mikrozwapnienia- BIRADS V - to oznaczalo rozpoczety proces nowotworowy, ale pani ktora mi dawala wynik mowi ze trzeba to obserwowac, ja natomiast zaraz zglosilam sie do onkologa i rozpoczelam cale leczenie.

u?ytkownik
ELŻBIETA

Witam miałam robioną diopsję mammotomiczną dostałam wynik z z dużą ilością słów których nie rozumię bardz proszę o wyjaśnienie zmiana ogniskowa-mikrozwapnienia klasa*IV -ziarniste ,zaburzenia architektoniki* kat.wg.BIRADS*4 jednoznaczna ,wynik histopatologiczny* dysplazja włóknisto-torbielowata -łagodna. do wyniku jest dopisek -kontrola za 6-mcy. Ja się niepokoje czy na pewno mam tak długo czekać.

u?ytkownik
ja 2

Moim zdaniem powinnaś udać się do onkologa, a nie czekać m-cy.

u?ytkownik
ELŻBIETA

Proszę o kontakt kobiet które w swoich badaniach miały diagnozę BIRADS 4

u?ytkownik
ELŻBIETA

Bardzo proszę panią o pseudonimie -ja- jakiego typu leczenie rozpoczęła ,na czym ono polegało.Pisze pani że robiła pani mamografie więc na pewno widział to lekarz bo musiał to opisać.jak to się stało że zalecił obserwacje