Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Sina i opuchnięta stopa po skręceniu stawu skokowego


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

W ubiegłą niedzielę (7 sierpnia) skręciłam nogę w kostce. Trafiłam na pogotowie, gdzie miałam zrobione prześwietlenie, lekarz który mnie przyjmował powiedział, że to nie złamanie ale skręcenie, jednak dostałam na 7 dni gips (łyżkę) i zastrzyki w brzuch. Po siedmiu dniach miałam konsultację chirurgiczną. Chirurg nie spojrzał na moją nogę, nawet nie odwinął bandaży, zerknął tylko na RTG i spytał czy czymś smaruję i jak wygląda. Odpowiedziałam że tak, ale smarowanie niewiele mi pomaga bo noga jest opuchnięta i ma dwa duże krwiaki wokół kostki. Powiedział, żeby dalej smarować i robić okłady, a dodatkowo, w domu mogę zdejmować szynę. Nie przypisał mi żadnych maści, leków, ani zastrzyków ani, tak jak mówiłam, nie zerknął na nogę. Dziś jednak martwi mnie to, że noga jest sina i jest mi w nią delikatnie zimno. Ruszam palcami i delikatnie mogę na niej stawać, ale nie mogę unosić stopy do góry, bo wydaje się jakby była zablokowana. Próbuję ale unosi się tylko troszkę i koniec. Może niepotrzebnie się martwię, ale już drugi tydzień jestem unieruchomiona, do tego opuchlizna zeszła minimalnie i siny kolor mnie martwi. Czy tak powinno być i trzeba czekać aż zejdzie, czy coś jest nie tak? Pozdrawiam Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku widzę problemy krążeniowe, lecz jest to całkiem normalne w tym przypadku. Na stopę proponuję okład Rivanol + Octanisept do 5 razy dziennie w celu zmniejszenia opuchlizny. Co do zasinienia stopy nie ma się co martwić. Jeżeli staw będzie już sprawny, będzie Pani obciążać stopę oraz chodzić to w następstwie zasinienie zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Już jest dużo lepiej, jednak troszkę jeszcze boli jak za dużo pochodzę. opuchlizna minimalnie jeszcze jest, siniaki po krwiakach także, ale zastosuje ten okład co Pan poleca i mam nadzieję, że za parę dni założę już ulubione buty na obcasie :) Dziękuję i pozdrawiam Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgorzata

Witam 3 kwietnia skręcilam noge bardzo mi spuchła i bolała ,pojechałam do szpitala ,rozpoznanie chorobyskręcenie i naderwanie stU skokowego opis wywiadu obrzęk i tkliwość palpacujna w ATFL,ruchomość stawu skokowego ograniczona,bez innych odchyleń ,RTG bz pourazowych, szyna gipsowa podufziowa 4 tyg, obciazenie kończyny kule łokciowe elewacja kończyny s spoczynku, mig 400 do 3 tab dziwnnie p/ bolowo,cyclo3 Fort 2razy po1 Rp Clexane 40mg 1 dziennie podskorniep/ zakrzepowo przez 4tyg. 9 kwietnia miedzy palcami mam sine jak wsolam z nocy rano noga mnie boli do momentu az ja rozchodze biore leki i przechodzi ,w ciagu dnia noga mnie pobolewa bule czy to jest normalne prosze o odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Angelika

Dzien dobry skrecilam w tamta niedziele kostke zrobili mi przeswietlenie okazalo sie ze krecona hirurg mi przepisal orteze oklady kazal robic i masc Altacet zaczyna sie drugu tydzien opuchlizna mini malnie zeszla zrobila sie z boku sina i palce wizyta kontrolna dopiero po 14dniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×