Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból kręgosłupa piersiowego i szyjnego od kręgosłupa lędźwiowego


Gość Wlodek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Włodzimierz

Panie doktorze oto mój wynik kregosupa lędzwiowego. Badanie Mr kregosupa ledzwiowego -krzyżowego wykonane w sekwencji T1-T2-zależnych. Stan po stabilizacji miedzywyrostkowej na poziomie zwężonej,nieregularnej szpary m-k L3-L4.Zniekształcenie blaszek granicznych trzonów kręgowych przez guzki Schmorla najwieksze na poziomach L3-L4-L5.tendencja do przodozmyku trzonu kręgowego L5 z niewielką centralną protruzja krążka m-k L5/S1 niepowodującą ucisku struktur wewnątrzkanałowych.Mała centralna do kanałowa protruzja krążka m-k L3/L4 zodkształceniem wiązadła podłużnego tylnego,bez kompresji korzeniowej.Po zatym kanał kręgowy wolny bez istotnej stenozy.Stożek rdzeniowy nieuciśniety o prawidlowej intensywnośći sygnału. Odcinek piersiowy. Badanie Mr odc.piersiowego kregosupa wykonane w obrazach T1-T2 zależnych w płaszczyznach strzałkowych poprzecznych i czołowych. Kyfoza piersiowa pogłębiona Wielopoziomowe guzki Schmorla. Dyskretnie zwężone przestzrenie międzykręgowe od Th5 do Th12. W nasadzie łuku po stronie lewej na poziomie Th10 widoczne jest ognisko o charakterze naczyniaka.Drobne zaostrzenia na krawędziach trzonów w odc.piersiowym dyskretnie uwypuklenia tarczek międzykręgowych od Th6 do Th9 bez istotnych objawów uciskowych. Otwory międzykręgowe wolne. Rdzeń piersiowy o prwidlowym sygnale,bez zmian ogniskowych. Kanał rzdeniowy nieposzerzony. I odc. szyjny. Badanie Mr odc. szyjnego kregosupa wykonane w obrazach T1 I T2-zależnych w plaszczyznach stzrałkowych poprzecznych i czołowych. Niewielkie ugiecie kregosupa w strone prawą lordoza szyjna pogłębiona. Zwężone przestrzenie międzykręgowe od C4 do C7 ze zmianami degeneratywnymi w krążkach m-k niewielkie zmiany wytwórcze na przednich i tylno- bocznych krawędziach tzronów kręgów na tych poziomach.Zmianom zwyrodnieniowym towarzysza dyskretnie uwypuklenia tarczek m-k powodujące ucisniecie przedniej sciany worka oponowego bez ucisku na rdzeń szyjny. Otwory miedzykregowe bez istotnych zwężeń. Rdzeń szyjny o prwidłowym sygnale, bez zmian ogniskowych. Kanał rzdeniowy nieposzerzony. Panie doktorze co pan sądzi o tych opisach. Bo mam bóle w odc. piersiowym kłucie pieczenie miedzyłopatkami.I czasami w ciagu dnia mi szyna sztywnieje.Najbardziej mnie boli odc. piersiowy i ta szyja czasami sztywniejie.JAk leże to żadnych bólów nie odczuwam.Jaka może byc przyczyna tych dolegliwości. Proszę o radę.Staram sie ćwiczyć co dziennie i chodze na rehabilitacje.Zadne leki co biorę to mi nie pomagają. Jeszcze raz prosze o POMOC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×