Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzy z ropa i krwią na karku, ramionach i plecach po usunięciu czyraka


Gość michał

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiś 3,4 miesiecy mam guzy na karku jedne sa to guzy duże i czerwone a nie które małe ale bolace na karku, i wczesniej jakieś pół roku temu miałem usuwanego **czyraka** za okolic uszów i po tym wychodziły mi na karku, na ramieniach na plecach w niewielkich ilośćiach i nie dawno wykąpałem sie i pekło mi to i poleciała z tego ropa oraz krew taka aż biała i jutro planuje wybrać sie do dermtologa od czego może to sie dziać??? od tegoza uchem ??prosze bardzo o odpowiedz* ) miłego wieczoru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coś takiego, czasem sporo..na karku, głowie, pojawia się też po goleniu na brodzie, nawet w ciągu kilku godzin..takie ropne krosty z ropą nieprzezroczystą, a białawą, balsamiczną. Tak się składa, że zajmuję się trochę biologią (zawodowo) i mam dość db mikroskop i przy powiększeniu rzędu 1300x, czyli obiektyw 100x, okular 10x (kontrast fazowy), tubus 1,3x zauważyłem, choć bardzo słabo, że w odrobince tej ropy rozpuszczonej w kropli wody (w nieświeżej próbce, którą się oddaje do laboratorium i zanim zbadają, to bakterie pewnie padną...tego by się nie zauważyło) są miliardy bardzo ruchliwych bakterii. Mogą mieć wielkość ok 1 do kilku mikrometrów. Co ciekawe, te same bakterie ruchliwe mam w jądrach komórek nabłonka wyścielającego jamę gardłową i też muszę co dzień coś tam odksztuszać (w tym to jest)....czyli chyba są wszędzie :( Patrzyłem kiedyś jakie bakterie ruchliwe mogą to powodować, badałem się pod kątem boreliozy i nic, nie badałem jeszcze pod kątem kiły, cholery, bo te też są ruchliwe, ale ostatnio pokojarzyłem, ze są jeszcze bardzo oportunistyczne bakterie ropy błękitnej, które też są b. ruchliwe i mogłem je załapać w szpitalu (operacja kończyny). Ostatecznie konieczny będzie pewnie jednak jakiś posiew, tylko, czy coś pokaże.. mam świadomość świństwa co siedzi we mnie, ale mam tyle pracy, ze oddechu nie mogę złapać, a tu jeszcze takie sprawy..ale trzeba będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×