Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból nogi przy obniżonym i odwodninym krążku międzykręgowym i przepuklinie kręgosłupa


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zalamana .. mam 22 lata i otrzymalam takie wyniki : Niewielka lewostronna skolioza kręgosłupa lędzdzwiowego, Stozek rdzenia bez zmian ogniskowych , przestrzen przykregoslupowa bez cech patologi . l5- s1 - Krązek obniżony i odwodniony z tylną , ukierunkowaną w stronę prawą, przepukliną 11 mm wypełniającą odcinkowo zachyłek boczny prawy, przemieszczającą i modelującą worek oponowy i najprawdpodobniej uciskającą lewy korzen nerwowy. Odcinek l4- l5 - krazek o prawidloej wielkosci z obecnością tylnej , centralnej przepukliny 4,5 mm modelującej worek oponowy. dodam ze z bolem nogi mecze sie od czerwca 2011 , zostalam zakawalifikowana do zabiegu operacyjnego , sprawnosc nogi prawej jest 100 % CZUCIE jest gorsze w pięcie i w udzie, czy jest konieczna tu operacja? co oznaczaja te wyniki? czy wysunal mi sie dysk czy wypadl calkowicie? prosze o odpowiedz bo nie znam sie na tym i strasznie sie boje.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiaj z lekarzem i zacznij od rehabilitacji. Jezeli nie ma pilnych wskazan operacyjnych , to nalezy najpierw zaczad od leczenia zachowawczego. Operacje prosze traktować jako ostateczność z uwagi na nieodwracalność jej skutków. Sam jestem po podobnej operacji i nie obeszło sie bez powikłań. Potem była druga, a teraz szykuje sie trzecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×