Domowe sposoby rozpuszczania kamieni żółciowych

u?ytkownik
Anna

Mam kamienie wielkosci ok 3mm Miewalam ataki kolki, ale odkąd stosuje dietę tylko pobolewa mnie nadbrzusze. Czy moge wobec tego zastosowac ponizszy sposob rozpuszczania kamieni:
- tzw. soli gorzkiej (siarczanu magnezu - Magnesium sulfuricum), którą można kupić w aptece w opak. 25-50 g
- oraz soku jabłkowego.
Kuracja ta została upowszechniona z powodzeniem w USA przez dr. R. Brouse oraz przeniesiona przez lekarzy domowych do Europy.
A oto receptura kuracji uzyskana u znanego autorytetu polskiego ziołolecznictwa doc dr hab. farm Aleksandra Ożarowskiego:
1. Codziennie przez pięć dni pijemy ok. 1 litr soku jabłkowego (najlepiej wyciśniętego w domu w sokowirówce, lub kupionego w renomowanej firmie przetwórczej.
2. Szóstego dnia, po lekkiej kolacji wieczorem (np. ok. 18 oo) przyjmujemy 1 łyżkę stołową soli gorzkiej rozpuszczonej w szklance ciepłej wody. O godz. 21 oo tego samego dnia przyjmujemy taką sama porcje soli gorzkiej. Bezpośrednio po tym, ok. godz. 22 oo przyjmujemy mieszaninę 120 g oliwy z oliwek i świeżo wyciśniętego soku z cytryny. Mieszaninę przed wypiciem należy dobrze wymieszać (tj. wstrząsnąć, aby wytworzyła się emulsja tłuszczowa) i natychmiast wypić.
3. Następnego dnia rano podczas wypróżnienia się kamienie żółciowe wielkości ziaren piasku do niewielkiej fasoli zaczynają odchodzić. Zwykle nie ma przy tym bólu, ani nieprzyjemnego odczucia.
4. Po zabiegu należy wykonać badanie USG (ewentualnie inne dodatkowe) – aby ustalić, czy wszystkie kamienie zostały z pęcherzyka usunięte. Jeśli okaze się, że część pozostała można zabieg powtórzyć i zastosować zamiast soli gorzkiej inne sole nieorganiczne, z podobnym skutkiem.

Reklama
u?ytkownik
stappler

Jeśli kamica pęcherzyka żółciowego jest objawowa, a takowa u Pani jest jedynym skutecznym i najwłaściwszym sposobem postępowania jest leczenie operacyjne. Kamienie są liczne i drobne dlatego w każdej chwili mogą opuścić pęcherzyk i doprowadzić do zatkania dróg żółciowych, a to może wywołać niebezpieczne powikłania (ostre zapalenie trzustki, dróg żółciowych, żółtaczkę mechaniczką). Zastosowanie sposobów domowych, ziół lub innych farmaceutyków może spowodować zwiększenie prawdopodobieństwa zejścia złogów z pęcherzyka i doprowadzenia do powikłań.
Pozdrawiam.

u?ytkownik
Alina

A ile soku z cytryny należy dodac do tej oliwy ? i to jest przepis tylko na kamienie w pęcherzyku ? Alina

u?ytkownik
rf

A jeżeli ktos żle reaguje na sok jabłkowy z powodu wrzodów na dwunastnicy????

u?ytkownik
Maria

Mam ruchomy kamień około 9mm, czy w moim wypadku opisana kuracja mogła by być skuteczna i czy to pewne, że sól gorzka może być przyjmowana w takiej ilości? Ponadto, czy sformułowanie *inne sole nieorganiczne* obejmuje sól kuchenną? Czy w trakcie tygodnia kuracji obowiązuje jakaś dieta? Może ktoś rozproszy moje wątpliwości?

u?ytkownik
Mikolaj

Mam kamienie i podwyzszony poziom amylazy we krwi i mocz co to oznacza lekarz stwierdzil,ze badania byly robione po alkoholu nie zapisal zadnych lekow,ne wyznaczyl nastepnej wizyty / przychodnia gastrologiczna psk w bialymstoku, jestwm abstynentem/ . Co mam zrobic lekarz rodzinny umywa rece mowi ze dal skierowanie do poradni.

u?ytkownik
aga

Hmm takze mam kamienie w pecherzyku i lekarz mi powiedzial o tym sposobie tak: moze pani go zastosowac ale prosze liczyc sie z tym ze trafi pani do szpitala gdzie beda musileli pania operowac ratujac pani zycie.. wiec raczej podziekuje.

u?ytkownik
Doman

Zastanawiałem się nad tym. Trafiłem do irlandzkiego szpitala uniwersyteckiego z kamieniami a miałem się tam tylko zgłosić na usg. Okazało się, że usg nie gwarantuje rozpoznania czy kamień utkwił w przewodzie, więc musieli zrobić mi rezonans magnetyczny, co zrobili na drugi dzień po głodówce. Rezonans nie wykazał niczego, choć nadal bali się i zlecili wykonanie ERCP (endoskop) i ewentualne wyciągnięcie blokującego przewód kamienia. Z wyników testu krwi wynikało jednak, że poziom bilirubiny obniżał się, więc po dniu oczekiwania (bez jedzenia i kroplówek!) ostatecznie nie wykonali tego. Mimo to zamiast iść do domu leżałem w szpitalu jeszcze tydzień! Po dwóch dniach od dnia tego ERCP do którego nie doszło dostałem dwóch ataków kolki, co znów pogorszyło moje wyniki i znów zlecono ercp. Ostatecznie nie zrobiono już nic więcej i wypisano do domu z zaleceniem operacji. Jestem pod opieką Profesora z tego szpitala, ale myślę, że jak każdy chirurg nie zaproponuje mi innych metod. A rozbijanie kamieni ultradźwiękami? Nie wiem jak skuteczna ani jak niebezpieczna może być metoda dr Hulda CLark czy podana w wątku, ale zaryzykowałem i przeprowadziłem kurację wczoraj wieczorem. Nie chcę operacji, jeśli nie muszę. Wiem z wielu publikacji, że w sole gorzkie w tej kuracji rozszerzają drogi żółciowe, co sprawia, że kamienie schodzą bezboleśnie. Ja rodziłem kamienie 7 lat temu przez prawie rok, bo polscy lekarze nie potrafili nic zdiagnozować mimo szeregu badań w tym USG!!! A więc urodziłem około 20-30 kamieni za każdym razem z potwornym bólem, sześć lat miałem spokój, aż miesiąc temu znów zacząłem. Nadal nie wiedziałem co to, aż do czasu usg w szpitalu w Dublinie. Więc skoro rzodziłem już kilkadziesiąt kamieni bez tych soli i przeszły nie utykając, postanowiłem spróbować na powiększonych drogach żółciowych. Mój szpital jest kilka km od domu, bo mieszkam w Dublinie. Znają mój przypadek i kazali pojawić się w razie ataków lub komplikacji, ogółem 8 października mam konsultację z profesorem. Jeśli okaże się, że kuracja mi pomogła i wydaliłem kamienie tym razem, każę im zrobić kolejne usg i jeśli woreczek będzie czysty, operacji się nie poddam. Wiem o zapaleniu trzustki i innych komplikacjiach związanych z utknięciem kamienia w przewodzie, ale ryzyko wystąpiło u mnie już ok 40 razy może i żyję. A czy ktokolwiek z Was poddających się wycięciu woreczka pomyślał o komplikacjach po jego wycięciu? Kamienie będą tworzyć się tym razem w przewodzie bezpośrednio. Niestrawność, refluks i wiele innych. Co lepsze? Nie chcę zapalenia trzustki, bo to straszne i bywa śmiertelne. Opowiem o efekcie jak już będę jego pewny.

u?ytkownik
Doman

Przepraszam, że się długo nie odzywałem. Po przeprowadzonej kuracji metodą dr. Huldy Clark zeszło mi około 35-50 kamieni, większość około centymetra średnicy, jeden nawet około 1.5 centymetra! Dla mnie to był szok. Działanie siarczany magnezu (soli epsom, soli gorzkiej) jest przeczyszczające, ale jednocześnie rozluźnia lub nawet poszerza drogi żółciowe, bo w jaki sposób 15mm kamień zszełby 5mm przewodem??? W tej metodzie nie ma soku z jabłek jakby ktoś pytał, Za drugim razem po powtórzeniu kuracji po dwóch tygodniach zeszło około 200 kamieni, od 2-3 do 6-7 mm moze, Wróciłem właśnie z Polski, gdzie zrobiłem sobie USG kontrolne. Okazało się, że kamieni jest mniej, ale nadal mam złogi, w tym jeden spory kamień ok, 17mm, Nastawiam się jednak na nie wykonywanie operacji i próbę rozpuszczenia tego największego jak i innych zanim spróbuję raz kolejny. Działa, ale proszę zdawać sobie sprawę z ryzyka o którym napisano i w razie skorzystania z tej metody i jakichś powikłań natychmiast dzwonić na pogotowie i poinformować lekarza o przyczynie. Pozdrawiam i życzę pozbycia się kamieni, nie woreczka.

u?ytkownik
Doman

Odzywam się raz kolejny - kolejny raz zadziałało i to ze znakomitym skutkiem. Znów poleciało sporo kamieni, w tym ten największy - 17mm. A więc zostały zapewne niewielkie złogi do usunięcia, jak to wynikało z ostatniego zdjęcia z usg. Pozdrawiam.

u?ytkownik
Basia 29-10-30 *20*08

Jestem bardzo zainteresowana tą kuracja,tylko nie rozumiem czy przez 5 dni pijemy tylko sam sok jabłkowy i nic nie jemy.Byłam na usg woreczka żółciowego iwykazało że pęcherzyk żółciowy w całości daje cień akustyczny,lekarz powiedział ze trzeba go usunąc,chciałam spróbowac tą kurację,ale trochę się boję.Napisz dokładnie jak przeprowadziłeś tą kuracje.Pozdrawiam

u?ytkownik
Gosia

Jest lekarz, który zapisuje na receptę zioła na rozpuszczenie kamienia żółciowego.
Numer do przychodni : 22 635 64 67 lub 22 635 91 50.

u?ytkownik
Gosia

Nawet kamienie wapniowe, mieszane, wszystkie.
Trochę to wymaga czasu, ale warto spróbować.
Ta przychodnia ma taki adres, że jest kilka takich podobnych adresów i dlatego trzeba pytać ludzi jak tam się dostać (już na miejscu).
Od kiedy piję te zioła, to obok kału mam kamień w postaci piasku, czasem nieco większe drobinki. Pierwszy dzień po tych ziołach bolało mnie serce. Potem lekka kolka. Nie wolno się stresować. Bo stres też powoduje te kolki.

u?ytkownik
Gabrysia

Witam wszystkich. Ja również mam kamienie ok13mm. Muszę się przyznać,że piłam sok jabłkowy ale przerwałam, bo stwierdziłam że to i tak nic nie pomoże. Ale dzisiaj jak przeczytałam, że jest to skuteczna metoda zacznę jeszcze raz i doprowadzę to do końca. Mam pytanko czy ktoś zna może nazwę tych ziółek? Bo jestem z gorzowa i raczej nie wybieram się do Warszawy. Pozdrawiam wszystkich. Odezwę się za tydzień.

u?ytkownik
Janina

Gabrysiu,czekam na dalsze wiadomości od Ciebie. Czy udało Ci się pozbyć tych kamieni?Pozdrawiam.