Nowotwór złośliwy inwazyjny, przewodowy sutka

użytkownik
zosia

Co to jest kat. wg BIRADS: 5, pradopodobnie złośliwa, wielkość 3,0 cm guz na piersi, powiększone węzły chłonne o 4,5 cm, co to oznacza i w jakim stadium to jest, czy czeka mnie leczenie czy obcięcie piersi? Co mam robić w tym wypadku? Jestem załamana jak mam się ratować?

Reklama
użytkownik
stappler

BI-RADS 5 oznacza w mammografii wysokie prawdopodobieństwo zmiany o charakterze złośliwym (>95%). Wskazane jest chirurgiczne usunięcie takiej zmiany bez uprzedniej biopsji - wyjątek stanowi leczenie chirurgiczne z oznaczeniem węzła wartownika lub kwalifikacja do neoadiuwantowej chemioterapii. Przykładem obrazów zaliczanych do tej kategorii są: spikularny guzek o neregularnych obrysach, spikularny guzek z pleomorficznymi zwapnieniami.
Zaawansowanie nowotworu jest bardzo duże. Na pewno z całością badań należy skontaktować się z onkologiem. Trzeba oczywiście mieć rozpoznanie histopatologiczne zmiany guzowatej z sutka. Zmian jest duża i zajmuje także węzły chłonne. Onkolog na początku może zadecydować o chemioterapii neoadiuwantowej celem zmniejszenia się zmiany i ograniczeniu procesu w węzłach chłonnych, a następnie będzie wykonana amputacja sutka z dołem pachowym. Trudno mi cokolwiek więcej napisać bez badania (zaawansowanie kliniczne zmiany). O wszystkim musi zadecydować onkolog.
Pozdrawiam.

użytkownik
ZOSIA

Mam 4 kursy chemioterapi pierwszą już wzięłam po tygodniu żle się czułam wymiotywałam i robiło mi się słabo na drugi dzień bolała mnie głowa pierś po biobcji zrobiła się większa i guz się powiększył niewiem czy to ma tak być ,czy coś się dzieje!

użytkownik
Iza

Polecam forum onkologiczne

http://www.forum-onkologiczne.com.pl/forum/index.php?c=9&sid=7a7df23efc9abd80cc2072fc59dfb257

użytkownik
halinkacab@interia.pl

Dlaczego odciagana chłonka jest mocno podbarwiona krwią.Odciągam ja juz raz w tygodniu ok. 60ml.Pól roku temu mialam mastektomie.pozdrawiam

użytkownik
Patrycja

Moja babcia dostała wyniki badan w których odczytałyśmy: BIRADS 5 ale jej guzek to 13mm. Co będzie dalej czy czeka ja amputacja, czy obejdzie się bez niej??

Twoja odpowiedź