Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po usunięciu torbieli włosowej


Gość Ola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, 10 maja miałam przeprowadzony zabieg usunięcia torbieli włosowej (w szparze między pośladkowej). Torbiel była rozległa, rana długa na ok 10 cm, jednak bardzo głęboka tylko w jednym miejscu, ok 4 cm powyżej odbytu. Wszystko było zszyte (przez 2tygodnie), jednak -jak to mówił lekarz-nie szczelnie. Nie wiem jaki cel to wszystko miało, ponieważ rana po miesiącu została otwarta, wyczyszczona - ropiała. Nakazano mi co 2 dni zmieniać opatrunki z alginianu wapnia. I tak co tydzień chodziłam na kontrole, czyszczenie. W końcu w środku lipca rana przestała ropieć. Obecnie rana zrosła się wszędzie prócz miejsca gdzie znajdywało się ujście torbieli (najgłębsze miejsce rany), jednak ziarninuje i zrasta sie powoli. Na początku byłam cała obolała, jednak z czasem ból się zmniejszał. Nasilił się podczas gdy rana ropiała. Teraz gdy już prawie się zagoiła, po 3 miesiącach mam bóle bardzo podobne do tych które odczuwałam tuż po operacji, z tym że troszkę mniejsze (szczególnie podczas napinania przy wstawaniu, dzisiaj nawet przy chodzeniu). Wizytę u lekarza mam dopiero za tydzień, boję się i nie wiem nawet czy to od rany. Po ostatniej wizycie gdy wspomniałam lekarzowi, że mnie pobolewa (wtedy ból nie był tak dokuczliwy), stwierdził, ze nie wie od czego to jest, że nie jest to napewno od rany. Czy to normalne? Czy powinnam się bać, obawiać kolejnego otwierania rany i ponownego gojenia? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×