Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie guza esicy


Gość Sylwia

Rekomendowane odpowiedzi

Chiałam sie skonsultowac z lekarzem ktory byc moze mogłby potwierdzic czy faktycznie u mojej mamy po wstepnych badaniach mozna stwierdzic guza Esicy. Moja mama w drugi dzień świąt trafiła na pogotowie z objawami: silne wymioty, biegunka i krwawienie z odbytu. Pozostawiono ja w szpitalu. Teraz jest juz po badaniu uzg , tomografii jamy brzusznej i kolonoskopii z biopsją Wyniki biopsji beda dopiero jotro. a o to wyniki UZG: Bardzo duża ilość gazóww pętlach jelitowych utrudnia badanie.Pęcherzyk żółciowy bez złogów.Drogi żółciowe nie poszerzone.Watroba bez widocznych zmian ogniskowych.Trzustka i przestrzeń zaotrzewnowa nie do oceny.Nerki położone typowo bez cech kamicy i zastoju wmoczu w UKM - wych.Pęcherz moczowy sabo wypełniony. Pozostałe narzady jamy brzusznej bez zmian w badaniu uzg. Wyniki TK jamy brzusznej: Pogrubienie ściany Esicy do 13mm, na odcinku ok. 7cm-Tu sigmae susp. Watroba trzustka śledziona nerki nadnercza przestrzeń zaotrzewnowa oraz płuca i kości w badanym zakresie bez zmian w obrazie TK. Przy Kolonoskopii napisano: w zagieciu odbyniczo - esicznym (głębokość 17-25cm)okręzny naciek z wyraznympodkrwawieniem kontaktowym o cechach npl. Interesuje mnie czy to moze byc faktycznie guz, czy jest on duzy, czy moze byc *złosliwy*, a jezeli to faktycznie ta choroba to jakie leczenie byłoby najlepsze i najskuteczniejsze. Za wszelkie informacje bede wdzieczna. jeszcze odezwe sie jak juz beda wyniki biopsji. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to rzeczywiście guz, naciekający błonę śluzową esicy na długości 7 cm (guz jest duży). Jednak czy jest to nowotwór czy stan zapalny dopiero wyjaśni się po wyniku badania histopatologicznego. Jeśli to nowotwór jedynym skutecznym sposobem leczenia będzie wycięcie odcinkowe jelita grubego wraz z guzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy wyniki histopatologii.Wiemy juz ze to jest nowotwor i ze złośliwy umiejscowiony tylko w jednym miejscu. Prosze o przetłumaczenie wyniku histopatologii: Adenocarcinoma tubolo-papillare probabiliter G 2 cum ulceratione. Materiał zbadany w całości, krojony seryjnie. Na czym bedzie polegała ta operacja, jakie moga byc rokowania do wyzdrowienia, jakie leczenie moze byc stosowane po operacji?? Prosze o wszelkie informacje. Z gory dziekuje. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×