Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból brzucha podczas wydalania w czasie miesiączki


Gość Justyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z którym żaden z lekarzy nie może sobie poradzić gdyż mówią że nie wiedzą czym to jest spowodowane, od jakiś 6 miesięcy podczas załatwiania mam straszne bóle brzuch, nie pojawiają się one zawsze tylko podczas miesiączki i kilka dni po tym jak skończy się krwawienie, jest to niesamowity ból, tak mocny iż robi mi się strasznie słabo, kilka razy prawie co nie zemdlałam, byłam już u kilku ginekologów, żadnej diagnozy, a ból jak był tak dalej się pojawia, jeden z lekarzy stwierdził, że może jest to spowodowane uciskiem narządów na siebie, ale na słowach się skończyło, bo żadnych badań w tym kierunku nie podjął, bardzo proszę o pomoc bo bóle są coraz bardziej uciążliwe, jeśli ktoś wie czym to może być spowodowane, proszę o odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe,że bóle pojawiające w czaie miesiaczkowanie w jamie brzusznej w czasie defekacji moga być spowodowane ogniskiem endometriozy (torbieli czekoladowej). Gdy dochodzi do złuszczania sluzówki endometrium w macicy do takich samych czynności dochodzi własnie w ognisku endometriozy co wywołuje ból. Warto by było w czasie miesiączki wykonać USG jamy brzusznej lub TK jamy brzusznej. Także USG jamy brzusznej przezpochwowe, ale już oczywiście nie w czasie miesiączkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za pomoc wspomnę lekarzowi, i zrobie te badania, ważne że juz chociaż mam wskazówki z jakim kierunku sie badać, mam jeszcze jedno pytanie, czy jesli to jest co o czym Pan napisał to musi byc przeprowadzona operacja, czy tylko jakies tabletki moga usunąć objawy i wyleczyć , bo z tego zrozumiałam i przeczytałam jest bo cos poważnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CioccolatabiancA

Witam, trochę późno ale odpowiadam najprawdopodobniej masz tyłozgięcie macicy i to jej ułożenie powoduje ten straszny ból przypominający porodowy i to tylko w czasie miesiączki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja również mam taki ból, w trakcie krwawienia przy wypróżnianiu czuję bardzo ostry ból brzucha, dolnej części kręgosłupa promieniujący do kości ogonowej. Później samoistnie przechodzi kiedy kończy się krwawienie. Byłam już na badaniu USG i wykryto mi tyłozgięcie macicy. Żadnych zmian patologicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×