Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wzdęty brzuch po cholecystektomii laparoskopowej


Gość grawlo

Rekomendowane odpowiedzi

14stycznia 2009 miałam cholecystektomie laparoskopową jestem na diecie gotowane warzywa czerstwe białe pieczywo, chude mięso, chudy biały ser,0,5%mleko wszystko jem w małych ilościach i posiłki rozłożyłam na 5 razy dziennie.Od samego początku mam zatory gazowe i problemy z oddawaniem stolca. Dziś byłam na ostrym dyżurze w szpitalu w którym byłam operowana,wykonano mi badanie krwi i USG jamy brzusznej.Nic nie stwierdzono,zalecono mi tylko No SPĘ 3 razy dziennie.Gazy szaleją po wzdętym brzuchu,czasami odbija mi się puste powietrze.Może ktoś mi powie co mam robić,wizytę na zdjęcie szwów mam naznaczoną na 27 stycznia.POMOCY!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nikt tu nie odpowiedział bo mam ten sam problem. Od samego początku mam zatory gazowe, bolący i bardzo wzdęty brzuch. Wyczytałam tu chyba wszystko i dalej nie wiem czy to napewno z czasem przejdzie. Jestem po zabiegu 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Takie dolegliwości powinny powoli ustępować samoistnie. Proszę powrócić do dawnej diety sprzed operacji. Jeśli nie unormuje się ta sytuacja w przeciągu 1-2 tygodni trzeba w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z lekarzem. Być może okaże się konieczne włączenie leków normujących pracę jelit, ale pogłębienie diagnostyki (wlew kontrastowy jelita grubego lub kolonoskopia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie same problemy z zagazowanym jelitem prawostronnie od zeber w dol....gazy szaleja brzuch chodzi i boli.....a cierpie juz prawie 5 lat co te lekarze robia z nami podczas operacji.....w nosie maja pajentow!!!Obudzilam sie po operacji i od tego momentu walze z bolem.....jak mozna tego sie pozbyc??!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×