Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek na lewym jądrze


Gość Grzegorz z Zielonej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzegorz z Zielonej Góry

Mam 37 lat. Nie badałem wcześniej swoich jąder. Teraz stwierdziłem, że na lewym jądrze jest jakby "guzek" wielkości ok. 2cm i grubości ok. 1 cm. Na prawym jądrze "guzek" jest zdecydowanie mniejszy, ale prawe jądro też jest mniejsze od lewego. Czy ten guzek to coś normalnego, czy jet objawem jakiejś choroby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guzek, który opisujesz jest dość duży. Trudno określic bez badania czy to struktura wychodząca z jądra (np. najądrze) czy związana z jądrem. Dlatego trudno odpowiedzieć czy to patologia czy zmiana typowo anatomiczna. Musisz na pewno udać się na badanie do urologa. Każda zmiana guzowata może sugerować proces nowotworowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Występuje to u mnie od 2 lat (mam 26 lat). witajcie- tez mam taka kulkę, byłem u 3 urologów, jeden z nich póki jeszcze nie było kulki tylko ból w pachwinie - powiedział mi że to od siedzącego trybu pracy po roku gdy ból się pojawił znów i pojawiła się kulka poszedłem do 2 innych obaj zdiagnozowali torbiele (mam jednego wyczuwalnego w dotyku na lewym jądrze - wielkość 1,1mm, na prawym tylko widoczny na usg też około 1,1 mm) z tym że od czasu do czasu na lewym jądrze czuje ból, - o operacji od obu nie słyszałem - o kontroli raz na rok tak. Jeden z tych dwóch ost. urologów powiedział mi to taka moja uroda, drugi że prawdopodobnie to po jakimś zapaleniu które przeszedłem (o którym nie wiedziałem). Powiedzcie mi, oczywiści Co mieli kontakt z Urologami którzy mówili im o operacji - jakie są tego negatywne skutki.Co do żylaków to nie ten kierunek - jeśli inni słyszą od lekarza. Poza tym że miałem usg miałem tez badania na weneryczne oraz badanie zlecone na (spermę - tego nie robiłem, było przy okazji, ale nie było koniczne), przed wizytą zrobiłem też morfologie i nic po prostu - taka uroda człowieka. nie mniej zaczęło się to jak kiedyś współżyłem z byłą dziewczyną (dodam - stała partnerka), po seksie poczułem ból, od raz wtedy byłem na ostrym dyżurze, nic nie stwierdzili. czekam na wasze opinie Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×