Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Cystis ovarii bilateralis


Gość Ewelina

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Panie Doktorze, mam 24 lata. W wyniku rozpoznania u mnie ciąży pozamacicznej po prawej stronie, wodniaka jajowodu lewego oraz zrostów w dn.30.06.b.r. została przeprowadzona operacja, w trakcie której dokonano Laparotomii m/Pfanennstiela, uwolnienia zrostów, usunięcia fragmentu jajowodu prawego i lewego oraz plastyki prawego jajowodu. W wyniku badania histopatologicznego przeprowadzonego na przydatkach obustronnych stwierdzono: 1. rozpoznanie: CYSTIS OVARII BILATERALIS 2. OPIS MAKROSKOPOWY: a. fragment zmiany lewych przydatków- fragment tkankowy o wymiarach 2,3x1x0,5cm b. fragment zmiany prawych przydatków- materiał pofragmentowany o łącznych wymiarach 3x1,5x2cm c. fragment jajowodu prawego długości 5cm i średnicy do 1cm. 3. OPIS MIKROSKOPOWY: ad. a.) ciałko żółte krwotoczne ad. b.) martwica, skrzepy krwi oraz obrzęknięta błona śluzowa jajowodu. Obraz sugeruje skręt jajowodu z następową martwicą. ad.c.) jajowód o obrzękniętej błonie śluzowej. Bardzo proszę o wyjaśnienie, na czym dokładnie polega moja choroba i ewentualną poradę dotyczącą dalszego leczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz histopatologiczny wskazuje jedynie na możliwość wystąpienia skrętu jajowodu prawego z dokonującą się martwicą. To zapewne było powodem dolegliwości. Nie stwierdza się w obrazie histopatologicznym ciąży pozamacicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×