Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Usunięcie macicy, przydatków, węzłów chłonnych i miednicy małej przy raku szyjki macicy


Gość zygmunt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Z góry przepraszam za pomyłki w literkach i możliwe pominięcie jakiegos drobnego szczegółu ale z nerwów może mi się to zdarzyć. Moje pytanie dotyczy choroby żony. Na początku maja żona poczuła lekkie bóle w dolnych częściach brzucha i jak to kobiety czesto mówią: ból jajników. Udała się do ginekologa. Ten stwierdził że jakby wszystkie kobiety były tak zdrowe to by było super i wykonał cytologię przy okazji zamienił tabletki antykoncepcyjne na inne. Bóle się nieco nasiliły po kilku dniach i pojawiły się problemy z moczem a dokładniej parcie na pęcherz. W trakcie oddawania moczu jego ilość znikomo mała a po oddaniu bóle nasilały się. Lekarz ogólny zlecił kilkakrotne badania krwi i moczu. W krwi OB wynosiło 40-45, za każdym razem mniej krwinek czerwonych, w moczu natomiast każdorazowo ślady białka. Żona dostała skierowanie do urologa z podejrzeniem choroby nerek lub układu moczowego. Urolog wykonał kilkakrotnie badanie USG dróg moczowych. RTG pęcherza i stwierdził zapalenie dróg moczowych. Po antybiotyku od niego bóle nieco zmniejszyły się. Była kolejna wizyta i silniejszy antybiotyk. Jak wyżej. Bóle zmniejszyły się. Nastąpiła wiztyta u nefrologa i badania szpitalne. Wynik - ze strony nefrologicznej wszystko OK. Podjęto decyzję o badaniu ginekologicznym. Tam padło stwierdzenie: Pani ma raka!! Zlecono pobranie wycinka z szyjki macicy. W między czasie na wynikach cytologii od pierwszego ginekologa wyszło pat. II. Na wynikach z wycinka tylko dwa słowa i symbol czyli rak płaskonabłonkowy G1. Nic więcej. Szpital. (Aha dodam iż zarówno urolog na poczatku, nefrolog i ginekolog pytali: czy pani aby nie jest w ciąży? Gdyż dodatkowo przez dwa miesiące był zanik krwawienia miesiączkowego ale to podobne miało byc przez stan zapalny lub zmianę tabletek, jeden z lekarzy polecil wykonanie badania na betaHCG wynik 20,43!!!)Tam dokładne badania USG i decyzja: usunięcie macicy, przydatków, węzłów chłonnych, miednicy małej i nie wiadomo czego jeszcze bo kolejne badania maja być wykonane. Są podejrzenia że może być cos nie tak z nerkami i przewodami moczowymi. Boję się co jeszcze może być po tych jakichś badaniach. Moje pytanie brzmi: czy przy takich objawach i wynikach (oprócz tego nowotworu przeciez może to być ciąża pozamaciczna) faktycznie operacja jest aż tak drastyczna i usuwa się aż tyle ?? Ręce mi opadają i sam nie wiem co jeszcze moge się dowiedzieć po kolejnej wizycie w szpitalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×