Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Opuchlizna i sinienie nogi po złamaniu kości łódkowatej


Gość Młodzik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Młodzik

Witam. Na początku lutego tego roku złamałem kość łódkowatą w lewej stopie, lekarz założył mi gips na 6 tyg. Po tym czasie okazało się na zdjęciu RTG że kość się nie zrosła a noga nie bolała więc lekarz zakończył leczenie.Tydzień temu źle postawiłem nogę i ból powrócił i to bardzo silny w tym miejscu jak i na kościach śródstopia III IV i V- tu noga mocno spuchnęła i zrobiła sie sina , pojechałem do szpitala gdzie lekarz stwierdził po zdjęciu że to stara sprawa z tą kością łódkowatą a o drugiej stronie stopy powiedział żę tu żadnego złamania nie ma a cholernie boli do tej pory, mniej niż ta złamana kość.Lekarz dał mi ją na 2 tyg do szyny a potem na kontrole. Mam pytanie czy jest szansa że wciągu 2 tygodni zrośnie mi się ta kość bo skoro po 6 tyg. nic się nie zrosło to czy w takim czasie może ? i czy z tą drugą stroną stopy jest wszystko ok ? Poniżej wklejam zdjęcia. Na 1 zdjęciu zaznaczyłem miejsce złamania a na 2 obszar gdzie noga spuchnęła i zrobiła się sina http://imageshack.us/photo/my-images/121/rtg1.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/841/rtg2.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną sytuacje, złamałem kość łódkowatą lewej nogi, zapakowano mi nogę w gips na 6 tygodni, leżak powiedział ze kość się nie do końca zrosła ale już mi nie będzie zakładał gipsu. Mam pytanie jak długo noga po zdjęciu gipsu była opuchnięta, kiedy ustąpił obrzęk? Mija już drugi tydzień a noga jest o wiele większa od zdrowej. Jaka Pan stosował rehabilitując.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem rok po złamaniu kości łodkowatej z przemieszczniem i jakimiś tam odpryskami i skręceniem stawu, mam jeszcze rusztowanie w srodku które bedą mi niedługo wyjmować, ale mimo upływu roku, cały czas kuleje, noga mnie boli, kiedy staje, chwile musze nią pokręcić, nie moge szybko z biegu wstać i sobie isć .. bywały momenty ze chodziłam prawie normalnie, natomiast ból wraca non stop ... na rowerze moge jeździć, nawet wygodniej jest niż chodzić, biegaać jeszcze nie moge, a do koni wróce pewnie gdzies za 2 lata ... ciekawa jestem jak długo będe musiała rehabilitować noge po wyjęciu rusztowania, czy okres leczenia bedzie krótszy, czy dłuższy ... tym bardziej ze nie stać mnie na ciągłą płatną rehabilitacje, więc bede musiała troche w domu ćwiczyć, głównie sama zadać o pełno sprawność .. jak ktoś ma jakieś info, cokolwiek to prosze o kontakt *)) kskama@interia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam podobna sytuacje i zwiazku z tym mam takie pytanie. Otóż spadłem ze schodów noga mnie bolała , puchla,a w szpitalu stwierdzili mi *prawdopodobnie złamanie kości lodeczkowatej* i założyli mi gips. Na drugi dzień kazali przyjechać po zdjeć RTG i opis .noga już nie boli odkąd mam gips . a na opisie wyszło ze wszystko jest dobrze o nie stwierdzono złamania. I związku. Tym mam pytanie otóż muszę chodzić w tym gipsie aż do wizyty u chirurga ? Potrzebuje pilnie odpowiedzi.*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam 3 msc temu złamana kość lodkowata w stopie i zespolono ja dwiema śrubami oraz wszczepiono komórki macierzyste ..Bardzo boli mnie ta noga.. Sama w domu ćwiczę nie chodzę na rehabilitację gdyż mieszkam za granicą..A tutaj nie chodzi się na rehabilitację tylko Ćwicz się w domu i przychodzi na kontrolę.. W Polsce zapłaciłam o rehabilitant pokazał mi ćwiczenia jakie mam robić w domu.. Ale mówią mi ze ta kość do końca życia będzie boleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponad miesiąc temu złamałam kość łodkowata i skrecilam staw skokowy. 5 tygodni gips a po zdjeciu tragedia. Minal juz tydzien a dalej nie mogę chodzic bo bol w piecie przy stawianiu kroku jest zbyt duzy. rehabilitacje (masaz wirowy, pole magnetyczne i cwiczenia) zaczynam dopiero za tydzien. Mam pytanie czy ktos wie kiedy bede mogla chodzic? lekarz twierdzil ze 5 dni o kulach i kolejne 5 o jednej i potem juz bez problemu ale minelo 6 dni a ja nie daje rady stawiac stopy i wlasciwie dopiero wczzoraj zeszla mi troche opuchlizna i siniak. Noga strasznie boli, w nocy czlowiek spac nie moze co teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się już męczę pięć tygodni ale dopiero dwa tygodnie temu lekarz się zorientował, że to złamanie. Nie miałam gipsu i nadal nie mam. Poszłam do innego lekarza a ten powiedział że teraz to już nie ma sensu zakładać gipsu. Mam nosić orteze i sztywne buty za kostkę. Tylko, że ja nawet nogi postawić nie potrafię. Strasznie boli. Ten drugi lekarz mówił, że jak nie będzie postępów to konieczna będzie operacja usunięcia tego odłamka kości bo on zaczepia o sciegno i dlatego boli. Miał ktoś z was taki zabieg? Pomogło? Długo dochidziliscie do siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że osoby piszące pół roku temu nie zrobiły wpisów bieżących. Ja również jestem po złamaniu kości łódkowatej oraz skręcenie stawu skokowego. Po 7tyg. Gipsu nadal kość się nie zrosła jednak z uwagi na obrzęk i siny kolor skóry lekarz nie zdecydował się na kontynuowanie gipsu. Dziś mam konsultacje chirurga naczyniowego oraz odwołana rehabilitację do czasu wyjaśnienia przyczyn obrzęku stopy. Nie mogę doczekać siękiedy zacznę chodzić jeśli ktoś ma czas i ochotę podzielić się swoimi doświadczeniami bardzo proszę o wpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam złamanie kości łódkowatej lewej stopy od roku z wolną kostką która mnie bardzo boli brałam już kwas hialurynowy dostawałam zastrzyki z osocza bogatopłytkowego które kosztowały mnie krocie ale to nic w porównaniu z bólem czsami nie do wytrzymania teraz dostaje blokady które działają krótko mam wyznaczony termin operacji tylko bardzo się boje ile bedzie trwac rechabilitacja i czy pozbędę się bólu o oto przedewszystkim chodzi i czy będę miała sprawną stope czy ktoś odpowie na moje pyatania M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×