Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Protruzja pierścienia włóknistego krążka międzytrzonowego


Gość Kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jakieś 2-3 miesiące temu doznałem urazu podczas treningu (podnoszenie ciężarów). Od tamtej pory odczuwam w różnym stopniu bóle w odcinku krzyżowo- lędźwiowym, objawiające się podczas np. schylania/ pochylania się na prostych nogach. Zaboli lekko również podczas porannego wstawania z łóżka, czy choćby czasem przy wykonywaniu podstawowych czynności jak zakładanie skarpet, butów. Treningów zaprzestałem, aczkolwiek mam nadzieję wrócić kiedyś do nich, ale już zapewne nie w takim stopniu. Ogromnie bym prosił o wyrażenie opinii nt wyniku badania, które niedawno otrzymałem, oto one: *Protruzja centralnej, tylnej części pierścienia włóknistego krążka międzytrzonowego na poziomie L5-S1. Wymiar strzałkowy zmiany rzędu 7 mm. Zmiana zwęża przednią część kanału kręgowego, modeluje przednią powierzchnię worka oponowego. Zwężenie dotyczy również rezerwy objętościowej przyśrodkowych części obu otworów mkg na tym poziomie. Okrężne uwypuklenie pierścienia włóknistego krążka międzytrzonowego na poziomie L4-L5, wymiar strzałkowy zmian rzędu 3 mm. Niewielki zmniejszenie rezerwy obj. kanału kręgowego oraz przyśrodkowych części obu otworów mkg. Poza tym obraz kręgosłupa L-S w granicach normy.* Jakie są perspektywy, biorąc uwagę owy wynik? Czy czeka mnie dłuższa rehabilitacja? Czego powinienem się wystrzegać? Dziękuję za wszelką odpowiedź Zapomniałem dodać, że ból trochę promieniuje również na prawą stronę- tudzież centralno- górnej części pośladka. Wykonuję mały zestaw ćwiczeń na mięśnie brzucha i pleców (nie do uczucia bólu). Chodzę na basen 2x w tyg. (nie pływam żabką)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×