Gorzki smak w ustach i kłucie w prawym boku po wycieciu woreczka żółciowego

użytkownik
Jadwiga

Pół roku temu miałam usuniety woreczek żółciowy metodą tradycyjną. Gdzieś od miesiąca zaczełam mieć gorzki smak w ustach, niemal cały czas a także odczuwam kłucie w prawym boku pod żebrami. Kłucie promieniuje czasem do tyłu. Nie mogę leżeć na prawym boku. Ma także duże gazy. Czego objawy mogą to być? Czy może mieć to coś wspólnego z operacją wyrostka (ciężką - perforacja, zgorzel, wyrostek zakątniczy podwątrobowy), przebytą 15 lat temu? Mam 39 lat.

Reklama
użytkownik
haemophilus

Musi zbadać Panią lekarz. Nie ma to nic wspólnego z przebytą 15lat temu operacją wyrostka robaczkowego. Gorzki smak mogą powodować np. przyjmowane leki, nadkwasota.

użytkownik
stappler

Możliwe, że patologia tkwi w zakresie błony śluzowej żołądka lub dwunastnicy. Trudno cokolwiek więcej napisać bez badania. Trzeba udać się z tym problemem do lekarza. On może zadecydować o ewentualnym wykonaniu gastroskopii.
Pozdrawiam.

użytkownik
basia

Witam
ciekawa jestem co pani powiedzial lekarz, czy konsultowała się pani
Ja mam identyczne objawy i też jestem po usunięciu woreczka

użytkownik
Kasia (zrozpaczona)

Przeczytałam, i ja też mam. Jestem rok po. I teraz się zaczęło. A USG nic nie pokazuje, gastrolog twierdzi, że nie ma wskazań do gastroskopii. Fajnie, tylko, że mnie boli, i ciśnie, zupełnie, jakbym coś tam miała. I nie mam pojęcia do kogo iść. Czy to może być na tle nerwowym? Że myślimy, a może teraz w przewodach nam się zrobi???

użytkownik
25 lat

Też mam rwący ból z prawej strony pod żebrami i przy pępku, gorzki smak w ustach. Badania krwi nie wskazują na zaburzenia ani zapalenie, USG w normie. Nikt nie wie co mi jest. Nie miałam wyciętego woreczka

użytkownik
mala

Ha ! ja tez jestem po usunięciu wyrostka ale to juz będzie jakies 7 lat temu, więc nie łącze tego z gorzkim smakiem w ustach który mi dokucza. Miałam robioną gastroskopie 2 razy ktora to nic nie wykazała. Dolegliwości moje to gorzki smak w ustach i najgorsze to odbijanie powietrzem ! zaden lekarz nie potrafi okreslić co to jest, dodam ze nie mam zadnej zgagi czy refluksu

użytkownik
Krystyna

Witam! Ja jestem 9 lat po zabiegu usunięcia woreczka zółciowego metodą klasyczną o 15 cm bliznie i uszkodzonych nerwach,ze nawet drapiąc się nie czuje aby to było moje ciało. Miałam wykonaną przez gastrologa ,gastroskopie i wykazało ,ze cierpię na reflux zółciowy.Niestety mam równiez chorobę wrzodową dwunastnicy od 15 lat ,ale ten reflux zółciowy jest gorszy niz kwasowy.Ciągle mam gorycz w ustach ,jest mi niedobrze, a jak mi się nazbiera duzo zółci to wtedy zaczyna mnie suszyc około miesiąca i to jest cos okropnego bo tego pragnienia niczym nie mozna zaspokoic.Z tego co wiem od gastrologa to ta zółc ,która jest w wątrobie przechodzi do dwunastnicy i z tamtąd do zołądka a gdy jest jej nadmiar to się cofa do gardła i powoduje jego bóle ,pieczenie .Ja niestety nie jem tłuszczów i mięsa bo wolę warzywa ,moim tłuszczem jest troczę masła ale masło jast tłuszczem aekazanym na wątrobę.Najgorzej jest kiedy się zdenerwuje to wówczas zalewa mnie zółc i cierpię ,ze mnie zaraz suszy biorę ranigast .Niestety to okropne sa te dolegliwoci i wszystkim współczuje ,którzy cierpią na ten reflux czy przeszły operację usunięcia woreczka zółciowego.Niestety mimo,diety nie wiem co robic aby ta zółc tak nie narastała i nie dawała takich okropnych doleliwosci.MOZE KTOS ZNA SPOSOBY NA POZBYCIE SIĘ NADMIARU ZÓŁCI, OCZYWISCIE PRÓCZ WYMIOTÓW TO PROSIŁABYM O PODANIE tych sposobów za co .będę ogromnie wdzięczna.POZDRAWIAM!

użytkownik
Beata

Polecam serdecznie kupic ksiazke Michala Tombaka* Jak zyc dlugo i zdrowo* . Tam znajdzie Pani sposoby oczyszczania watroby i jednoczesnie woreczka zolciowego...Super pomaga.Powodzenia

użytkownik
Magda

Też nie mam już pęcherzyka żółciowego i cierpię na podobne problemy. Doczytałam się gdzieś, że otręby owsiane chłoną nadmiar żółci z żołądka. Po zjedzeniu jest faktycznie nieco lepiej.

użytkownik
ILONA

Ja jestem 4 miesiące po usunięciu woreczka żółciowego i tez mam uszkodzone nerwy bo dotykając nic nie czuję a teraz ta gorycz w ustach że przez to nie mam apetytu spadłam duzo z wagi a lekarz powiedział że żadnej diety bo przez dietę mogą powstać kamienie w przewodzie a ja się dalej męczę też kłuje mnie w prawym boku pod żebrami już nie wiem co robić.

użytkownik
dorota

Witam. od pewnego czasu pojawia mi się gorycz w buzi która trwa ok. 4 dni póżniej znika przy czym nie mam żadnych bólów .Może ktoś umie stwierdzić jaka może być tego przyczyna.

użytkownik
Beata

Mam pytanie do Magdy:)Ile trzeba tych płatków jeść żeby zminimalizować dolegliwości?

użytkownik
ania

To prawdopodobnie pasożyty. mogą to być lamblie ale również i inne większe. najlepiej od razu się przeleczyć.

użytkownik
kama

W maju minie 2 lata od usunięcia mojego woreczka metodą laparoskopową,a od kilku dni mam gorzko w ustach.Do tego wszystkiego miewam*ataki* tj*muszę iść ze stolcem,a ból brzucha jest tak silny ,że zdarza mi się stracić przytomność podczas wypróżniania się.Po paru minutach budzę się na podłodze cała w swoich odchodach.Jedni lekarze twierdzą że to zespół jelita drażliwego inni ,że to padaczka inni,że to objaw mukowiscydozy ,na co choruje moja córka.Mam nadzieję,że nic poważnego mi nie jest,Pozdrawiam wszystkich .