Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Narośl na lewym jądrze


Gość Staszek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 23 lata i ok. 2 lata temu zaczęły się u mnie nieregularne bóle w jadrach przenoszące się na podbrzusze podobny jak w przypadku uderzenia w genitalia, szczególnie kiedy był ucisk na nie (np. przy siedzeniu w dżinsach). Około pół roku temu przypadkowo wyczułem narośl o w miarę regularnym kształcie podobnym do przylegającego do niej lewego jądra. Narośl znajduje się w okolicy węższej górnej części jądra, jest twarda i trochę boli jak ją dotykam. Mieszkam w Holandii, a tutaj dosyć ciężko jest się dostać do lekarza-specjalisty, dlatego chciałem zasięgnąć rady na co mam zwracać uwagę podczas wizyty u lekarza, na jakie badania powinien mnie skierować urolog i jakie może być zagrożenie, ze jest to nowotwór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi cokolwiek napisać bez badania. Na pewno w tej sprawie należy skonsultować się z urologiem. Po zbadaniu zadecyduje o dalszym postępowaniu. Prawdopodobnie jest to jakaś zmiana łagodna wychodząca z najądrza lub powrózka nasiennego. Możliwie, że jest to pozapalnie zmienione najądrze lub końcowy odcinek powrózka nasiennego (częste bóle mogą świadczyć o przewlekłym procesie zapalnym) albo na przykład jakiś wykrzepiały żylak powrózka nasiennego. Urolog może w tym przypadku zadecydować dodatkowo o badaniu USG jąder. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×