Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kłujący ból i prądy od pośladka do stopy przy wypuklinie krążka międzykręgowego


Gość Urszula

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam 20 lat . Od pewnego czasu mam powracające dolegliwości w odcinku lędźwiowym. Niestety od tygodnia doskwiera mi uciążliwy kujący ból, czasem nawet od pośladka aż do stopy przechodzą mi tzw prądy. Ten ból strasznie dokucza mi przy poruszaniu się. Pomimo iż biorę zaszczyki (NAKLOFEN) ból tylko w małym stopniu ustępuje. oto mój wynik badania rezonansem magnetycznym cytuję: *Na poziomie L3/L4 widoczna jest niewielka pośrodkowo-prawoboczna wypuklina krążka międzykręgowego uciskającego nieznacznie worek oponowy i zwężająca śladowo prawy otwór międzykręgowy. na poziomie L4/L5 widoczna jest również niewielka wypuklina krążka międzykręgowego typu *bulging*, z cechami śladowego ucisku worka oponowego. na poziomie L5/S1 uwidacznia sie nieduza posrodkowa wypuklina krazka m/k bez cech istotnego ucisku struktur nerwowych* Jesli mogę prosić o wyjaśnienie wyniku badania RM. I czy te bóle które dokuczają mi przy poruszaniu są niebezpieczne? Proszę o odpowiedź, byłabym wdzięczna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jadzwiga Rz.

Witam panie doktorze! mam na imię Jadwiga mam 48 lat od 6 lat choruje na kręgosłup lędźwiowy. obecnie nie pracuje a mam przepracowane 20lat w handlu jako ekspedientka w sklepie wielobranżowym miałam dwie operacje odcinka lędźwiowego pierwszą w roku 2006 druga w roku 2008 mam wstawiona stabilizacje .Nadal utrzymują się u mnie silne bóle pośladka promieniując do stopy nic nie pomaga żadne rehabilitacje ani leki .Chodząc na rehabilitacje musiałam je przerywać bo ból się bardziej nasilał.Obecnie mam zrobiony wynik z rezonansu magnetycznego.Mam wizytę za miesiac u neurologa .Bardzo bym prosiła jeżeli pan doktor możne mi objaśniać mój wynik: Badanie MR kręgosłupa L/S wykazuje stan po przeznasadowej stabilizacji od poziomu L3 do S1 Sygnały śrub mocujących projektują się na zachyłki korzeniowe kanału kręgowego (wskazana weryfikacja za pomocą badania KT*interpretację radiologiczna utrudniają artefakty pochodzące od implantów . Koncentryczne wypukliny krążków m/ kręgowych ,z przewagą na poziomie L3/L4. Wymiar kanału kręgowego w granicach normy. Stożek rdzeniowy jednorodny. Bardzo proszę panie doktorze o wyjaśnienie mojego wyniku . Dziękuje i pozdrawiam . Jadwiga Rz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba w tej sprawie skonsultować się najlepiej z lekarzem bezpośrednio. Takie objawy mogą świadczyć np. o reumatoidalnym zapaleniu stawu lub też o dnie moczanowej. Zapewne będą konieczne odpowiednie badania w tym kierunku. O dodatkowych badaniach zadecyduje lekarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Jadzwiga Rz. Taki obraz śrub mocujących przedstawiony w rezonansie magnetycznym może świadczyć o ich przesunięciu z uciskiem na korzenie nerwowe. Niestety nie można tego jednoznacznie określić z uwagi na artefakty czyli błędy obrazowe spowodowane metalowymi śrubami w rezonansie. W takim wypadku konieczne jest wykonanie TK, aby konkretnie ocenić położenie śrub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Urszula: Zmiany przepuklinowe w krążkach międzykręgowych opisywanych powyżej są niewielkie i nie powinny wyzwalać zbytnich dolegliwości. Takiego stopnia przepukliny nie powinny wywołać powikłań. Radziłbym w tej sprawie udać się do neurologa. On zapewne zaleci w takim przypadku odpowiednie leczenie rehabilitacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 29 lat i jestem 5 m-cy po porodzie, od dwóch miesięcy mam straszny ból od pośladka promieniujący aż do stopy lewej. Wynik rezonansu to bardzo duża pośrodkowo-lewoboczna przepuklina krążka międzykręgowego uciskająca na worek oponowy lewy korzeń S1 i wypełniająca lewy zachyłek boczny kanału kręgowego. Lekarze kierują na operacę ale rehabilitanci mówią że absolutnie - żadna operacja. Proszę o radę co robić, ponieważ są takie dni że odejmuje mi nogi a mam jeszcze dwoje dzieci wychować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×