Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina i zapalenie węzłów chłonnych


Gość Honorata

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 30 lat jestem bardzo zrozpaczona. 27 czerwca miałam operacje usuniecia przepukliny po raz drugi, usuniecie zrostów oraz miałam stan zapalny wezłów chłonnych krezkowych. Po 3 miesiacach po operacji zaczeły sie bole brzucha i znowu mam brzuch spuchnięty jak bym byla w 7 miesiącu ciąży. To była moja 8 operacja w moim zyciu. Bardzo prosze mi powiedziec, gdzie mogłabym jechac na konsultacje jestem ze Stargardu Szczecińskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dużym prawdopodobieństwem można napisać, że przyczyną obecnych dolegliwości są zrosty. Zrosty to twory powrózkowate lub płaszczyznowe, łącznotkankowe, powstające w następstwie zapalenia, uszkodzenia, podrażnienia błon surowiczych np. otrzewnej. Narządy wewnętrzne i wewnętrzna ściany jamy brzusznej pokryte są cienką błoną surowiczą - otrzewną. Nawet niewielkie jej uszkodzenia podczas operacji, np. wskutek dotykania, przyczyniają się do powstawania zrostów. Mogą one prowadzić do sklejenia się tkanek między sobą. Zrosty tworzą się w ciągu 7 dni po zabiegu i właściwie trudno ich uniknąć. Czasami nie powodują żadnych komplikacji. Zdarza się jednak i tak, że prowadzą do przewlekłych bądź nawracających bólów brzucha, niedrożności jelit, utrudnionego oddychania (sklejenie się wątroby z przeponą). Ponowne wkroczenie w jamę brzuszną celem ewentualnego uwolnienia zrostów spowoduje tylko zwiększenie ilości zrostów. Radzę z tym problemem udać się do gastroenterologa. Może on zaleci leki, które w jakiś sposób zminimalizują dolegliwości i usprawnią pracę jelit (np. Debridat, Duspatalin, Tribux). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×