Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Poszerzony przewód żółciowy wspólny


Gość ANNA

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o interpretację wyników badania. wątroba niepowiększona, jednorodna, bez zmian ogniskowych. Pęcherzyk żółciowy cienkościowy, bez złogów. PŻW poszerzony do ok. 11mm. Złogów w jego świetle nie uwidoczniono. Trzustka, śledziona prawidłowej wielkości i struktury. Nerki prawidłowej wielkości, bez zastoju moczu, bez złogów. Przestrzeń okołoaortalna bez cech patologii. Pęcherz moczowy o gładkich obrysach. Wn. Poszerzenie PŻW o niejasnej przyczynie, bez złogów, bez uchwytnych patologii w obrębie głowy trzustki. Dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie występują dolegliwości bólowe w nadbrzuszu prawym, badani krwi na bilirubinę, fosfatazę zasadową, GGTP, ASPAT i ALAT są prawidłowe to nie ma powodu do niepokoju. Być może to tylko taka odmiana anatomiczna w budowie przewodu żółciowego wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam30lat.5lat temu usunieto mi woreczek z powodu kamicy.moje problemy zaczely sie pod koniec ciazy w2008roku dostawalam coraz czestrze bole w nadbrzuszu stwierdzone u mnie cholestaze i wywolywano porod2tyg wczesniej dostalam zoltaczke ustapila ona 2dni po porodzie.wszystko wrocilo do normy az do teraz.od ok roku cierpie na cyklicznie powtazajace sie ataki boli kolkowych.pojawiaja sie nagle i znikaja po krotkim czasie czesto towazysza temu wymioty.bol jest jak przy kamicy.lekarze nie potrafia mi pomoc.badania sa dobra bilirubina w normie gastroskopia rowniez nic nie stwierdzila.usg dobre jedynie przewod wewnat poszerzony o11mm.bol zaczyna sie od srodkowej czesci nadbrzusza do prawego boku i promieniuje do plecow.nie wiem juz co robic i jak sobie pomoc.towarzyszy mi juz lek wychodzenia z domu bo nigdy nie wiem kiedy dostane atak.prosze pomozcie mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×