Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Interpretacja wyniku TSH przy odrastającej tarczycy


Gość Izabela

Rekomendowane odpowiedzi

Mama moja miała 5 lat temu usuniętą tarczyce całkowicie bo po pierwszej operacji od usunięcia w przeciągu roku odrosła jej drugie tyle, 3 lata temu miała robione usg i sie prawie nic nie zmieniły te kikuty tarczycy wyniki badan ma robione co pół roku i nie sa one jednakowe raz ma 0.868mj/l a raz ma 1.300mj/l nie wiem czy one sa prawidłowe za 2 miesiące ma mieć usg a ja sie obawiam ze może w tym usg wyjść cos nie tak bo i szyja jakaś grubsza sie zrobiła czyżby tarczyca mogła odrosnąć i dało by sie to tak zobaczyć? Czy jesli wynik TSH jest prawidłowy to i usg powinno byc prawidłowe czy nie koniecznie?. Zawsze panikuje i tym razem tez sie boje o mamę. Z Góry Dziękuje za odpowiedz. Izabela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz ma 0.868mj/l a raz ma 1.300mj/l nie wiem czy one sa prawidłowe? - tak, to są prawidłowe wyniki czyżby tarczyca mogła odrosnąć i dało by sie to tak zobaczyć? - raczej przy dokładnej resekcji tarczycy nie dochodzi do odrastania gruczołu tarczowego, to niezwykła rzadkość, żeby do tego dochodziło Czy jesli wynik TSH jest prawidłowy to i usg powinno byc prawidłowe czy nie koniecznie? - wynik TSH raczej nie ma żadnej korelacji z morfologią (obrazem) samej tarczycy, to raczej sprawa niezależna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×