Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Cień na płucu


Gość Adrian

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujące pytanie, przed świętami moja mama przeszła poważną operację usunięcia mięsaka w przestrzeni zaotrzewnowej. Operacja przebiegła pomyślnie. Podczas wizyty kontrolnej powiedziano mamie, ze trzeba się liczyć z możliwością wznowy, ale na chwile obecną jest wszystko dobrze. Dziwię się jednak, że ani chirurg ani onkolog podczas wizyty kontrolnej nie zwrócił większej uwagi na zdjęcie RTG płuc, na których pojawił się mały cień opisany jako *sutek?*. Wyczytałem ze mięsaki dają odległe przerzuty drogą krwi do płuc. Czy skoro żaden z lekarzy nie zainteresował się tą kwestią powinienem się obawiać mimo wszystko ze to może być przerzut czy szukam dziury w calym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno w tej sprawie jeszcze raz skonsultować się z lekarzem. Ten cień na płucach to może być rzeczywiście cień sutka. Warto by było wykonać kontrolne RTG klatki piersiowej celem oceny dokładnej czy, aby rzeczywiście jest podejrzenie zmiany przerzutowej. O tym musi zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grudniu ubiegłego roku miałam silny upadek i potłukłam zebro .bolało ze dwa miesiace ale lekarz mówił ze to tak ma boleć .Nie skierował mnie na przeswietlenie .Niedawno zrobiłam rentgen płuc .Wykazało cień na tym żebrze i pod żebrem oraz częsciowe zwłóknienia .Kiedy zachorowałam na gardło i zaczełam brać antybiotyk zaczełam odpluwać duże ilosci ropy (bardzo duze).Teraz juz nic mnie nie boli .Jestem skierowana na Tomografie zeby wykluczyć nowotwora .Mam zapytanie czy po uderzeniu ,zebra moga dawać taki cień .Czy jezeli byłby to krwiak RTG wykazał by go .Czekam jak na skazanie do dnia badania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×