Tylozmyk i uwypuklony krążek międzykręgowy w kręgosłupie

u?ytkownik
karol

Badanie wykonano w sekwencji SE, TSE w czasach T1,T2, STIR w płaszczyźnie strzałkowej i poprzecznej.
Stan po przebytej chorobie scheuertmanna pod postacią guzków schmorla i obniżenia krążków mk

krąg przejściowy na granicy L-S? wskazana weryfikacja rtg
na poziomie L%-L6 tylozmyk 1 st. krążek mk uwypuklony na całej szerokości kanalu kregowego bez cech stenozy.
nie stwierdza sie przepukliny krazkow mk
rdzen kregowy w zakresie stozka bez zmian ogniskowych

Mam 24 lata. Pracuje fizycznie, i boli mnie kręgosłup strasznie w okolicach krzyża. Ból promieniuje do nog, przez posladki. zwlaszcza na zmiane pogody odczowam. Czy tym wynikiem mam sie martwic, chcialem jeszcze pograc w pilke, i uprawiac spotr, ale jakos boje sie ze przez ten kregoslup nie bede mogl. neurolog skierowal mnie do neurochirurga z tym wynikiem. czy to cos powaznego? zaznaaczam ze nie mialem zadnego wypadku, nic takiego, urazow tez nie. tylko pracowalem. karol

byl to rezonans magnetyczny

Reklama
u?ytkownik
Nowy

Do Karola.
Mam podobny przypadek do twojego.Ja mam kregozmyk 1 stopnia.Odczuwam na zmiane pogody. Mi noga dretwieje lewa i po prawej stronie mnie boli ledzwiowy L5/S1.Jakie leczenie stosujesz .do jakiego lekarza chodzisz..Ja na to paskuctwo dostałem rente.Ale z tej renty nie można wyżyć.Musze cos zrobić aby zacząć chodzić do pracy.

Twoja odpowiedź