Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększająca się kulka na grzbiecie stopy


Gość Lidia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 31 lat i 2 małych dzieci. Kilka lat temu pojawiła się na grzbiecie stopy mała kulka, która potem urosła i teraz jest średnicy około 13mm, jest twarda i lekko się porusza na boki. Nie boli, lekko uciska w nodze. Lekarz rodzinny, a potem chirurg stwierdzili że to ganglion. Zastosowanie punkcji okazało się nieefektywne, na następnej wizycie doktor podjął się wycięcia. Po otwarciu okazało się że to nie ganglion, lekarz pytał o urazy, których sobie nie przypominam, to coś jest na ścięgnie. Doktor zaszył i dziś byłam wyjąć szwy i dostałam skierowanie do szpitala. powiem szczerze że się obawiam co to jest i czy to ruszać, czy w ogóle pójść. Lekarz rozkłada ręce i nie wie co to, a ja się boję. Moje pytanie jest takie: Co to może być, czy znów to ruszać, jakiego zabiegu mam się spodziewać w szpitalu? Sama nie wiem czy się odważę jechać. Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Miesiąc temu miałam zabieg, wycięte mam, ale chyba nie do końca, ponieważ coś tam ciągle jest. W badaniu hist-pat napisali schwannoma/cech złośliwości nie wykryto. Nie wiem czy się martwić, czy już wszystko będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schwannoma to nerwiak osłonkowy zmiana nowotworowa ale łagodna i bardzo wolno rosnaca.Masz szczęscie ze to na stopie,Ja mam na nerwie słuchowym i jestem po dwóch operacjach,Nie słysze na ucho i reszta mi tego została w kości skroniowej blisko mozdzku i pnia mózgu.Jestes szczęsciarą,ze nie masz tego w głowie.POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×