Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zakrzepica zewnętrznego splotu żylnego odbytu


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Od ponad 2 lat mam problemy z zakrzepicą zewnętrznego splotu żylnego odbytu. Zawsze towarzyszy jej silny obrzęk fałdów anodermalnych (to chyba właściwa nazwa). Za każdym razem decydowałam się na chirurgiczne nacięcie i oczyszczenie zakrzepu po czym rany goiły się w około 5 dni (higiena + woda utleniona + detreomycyna, żadnych leków więcej). Aktualnie jestem po kolejnym zabiegu. Tym razem zakrzepica była wyjątkowo duża i wielostronna. Zabieg trwał 20 minut. Jestem drugi dzień po *po* i nie widzę znaczącej poprawy. Fałdy dalej są dość mocno opuchniętę a okolica bolesna. Dodatkowo z rany sączy się niewielka ilość krwii (i być może osocza). Wczoraj wieczorem miałam lekko podwyższą temperaturę (37.2). Wydaje mi się, że właściwie dbam o higienę tego miejsca. Podmywam delikatnie, osuszam miękką husteczką, polewam wodą utlenioną i smaruję antybiotykiem. Czy wymienione przeze mnie objawy powinny być nipokojące czy są normalnym etapem w procesie gojenia? Czy mogę to jakoś sprawdzić? Dodam, że nie mam funduszy na kolejną wizytę. Pytanie nt profilaktyki. Znam dokładne przyczyny powstawania zakrzepicy i staram się ich unikać mimo siedzącej pracy sporo się ruszam, zmieniam pozycję, siedzę na miekkim, nie odwadniam się, nie dźwigam, uprawiam sport itd. Czy w związku z moją skłonnością do zakrzepicy powinnam przyjmować jakieś leki poprawiające krążenie, lub przeciwzakrzepowe. Czy wybierany przez mnie zabieg usunięcia zakrzepicy może przyczyniać się do jej częstszego powstawania? Czy jest w końcu jakaś metoda by zawczasu przeciwdziałać? Z góry dziękuję za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa sprawa to ruch na świeżym powietrzu oraz codzienna higiena miejsc intymnych i higiena ogólnie. Świeże powietrze oznacza w tym przypadku brak zanieczyszczeń spowodowanych oparami z pojazdów, a więc polecam wybrać się w góry. Higiena intymna oznacza w tym przypadku mycie okolic miejsc intymnych dwa razy dziennie oraz miejsc intymnych raz dziennie - najlepiej pod prysznicem. A higiena ogólnie to wszystko to co jemy, jak się ubieramy, skąd bierzemy ubrania itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też cierpię od jakiegoś czasu na to draństwo mimo, że dbam o higienę, uprawiam regularnie sport, odżywiam się bardzo zdrowo, nie palę, nie piję alkoholu, ani nie jem ostrych przypraw....i co? Miałem już kilka badań z kolonoskopią włącznie i nic nie znaleziono. Pewne osoby mają takie predyspozycje i tyle.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązaniem problemu może być stosowanie suplementów diety zawierających L-argininę - ja stosuję profilaktycznie OLIMP ARGI POWER 1500 MEGA CAPS Jak działa L-arginina? Jest ona kluczowym składnikiem w ścieżce syntezy tlenku azotu (NO) -cząsteczki niezwykle istotnej w procesie budowania masy mięśniowej. Na skutek skomplikowanych reakcji enzymatycznych L-arginina przekształcana jest do cytruliny i tlenku azotu, cząsteczki sygnałowej powodującej rozszerzenie światła naczyń krwionośnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie czopy, maści uśmierzą ból ale z załatwieniem problemu to chyba słabo. Aspiryna regularnie przyjmowana rozrzedza krew... podobnie jak alkohol (tu z regularnością może się źle skończyć ale warto nie stronić jak jest okazja, zwłaszcza wódeczka), dieta bogata w warzywa (do przesady) też pomaga. Wymrażanie daje ciekawy efekt nie wiem jak bardzo skuteczny bo dopiero zacząłem, ale czytałem o leku a raczej metodzie wymrażania która nazywa się ANUREX, ludzie są bardzo zadowoleni. Pierwszy efekt jest taki, że chwilowo opuchlizna maleje, niby z czasem (około 2 tygodni z opisów) zniknie. Zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×