Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Trzaskające biodro


Gość Gosia

Rekomendowane odpowiedzi

W trakcie chodzenia wyczuwalne jest *przeskakiwanie* kości, ale tylko przy dotykaniu biodra. Czytałam, że u niektórych zostało to zdiagnozowane jako trzaskające biodro. W odróżnieniu do tych przypadków nie odczuwam jakiegokolwiek bólu. Czy powinnam jednak mimo wszystko udać się do specjalisty, czy może to być spowodowane jedynie zbytnim przeciążeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez niedługo będę miała operację trzaskającego biodra...wiem że jest pare metod operowania, jest metoda polegająca na nacinaniu w pewnych miejscach mięśnia, wiem tez ze jest metoda tgz. Z polega na ułozeniu mięśnia na kształt litery Z. Jesli chodzi o sam zabieg, bo jest to zabieg a nie operacja w moim przypadku bedzie przebiegala w taki sposób, że 5 dni będę leżała z nogą podwieszoną do góry a potem 6 tygodni o kulach^^ myśle ze potem jest jakas róznica w chodzeniu ale z czasem mija... jesli o mnie chodzi wole zrobic ta operację niz potem męczyc sie na starosc.. co do pierwszego komentarza ja tez na początku nie odczuwałam bólu,a trzaskające biodro zazwyczaj występuje u kobiet jesli nie wylacznie i jest spowodowane wzrostem wystepuje tez u sportowców. mam nadzieje ze cos pomoglam:] pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sandra1287

witam mój problem zaczol sie w wieku 17lat przy chodzeniu wyczuwalam przeskakiwanie prawego stawu ale byłam pewna ze to nic powaznego przejdzie niestety teraz mam 23 lata urodziłam 2 dzieci biodro nadal czasem przeskakuje lecz teraz dochodzi do tego ból który czasem budzi mnie w nocy musze wtedy zmienic pozycje ogólnie dyskomfort i do tedo mam wrazenie jekby mi kosc ocierała o kosć czy to znaczy ze to trzaskajace biodro ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba w tej sprawie udać się do ortopedy. Zapewne zaleci wykonanie RTG stawu biodrowego, zbada Panią i wytłumaczy co konkretnie może Pani dolegać. Na podstawie samych objawów trudno określić co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi lekarz powiedzial ze to trzaskajace biodro ale w RTG nic nie widac samo trzaskanie przypomina faktycznie trzask jak długo chodze bol jest naprawde mocny nie zgodzilam sie na operacje ktora miala sie odbyc w toruniu na skarpie. Operacja miala polegac na cieciu prawie po calym udzie i rozcieciu jakiegos miesnia obecnie bardzo zaluje ze sie nie zgodzilam juz bym miala za soba a sytuacja mnie zmusza niekiedy do kozystania z kuli bo sama nie dam rady ustac na noge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moglybyscie dziewczyny pow. w ktorym miejscu to dokladnie *skacze* ? mi tak *trzaska* od kad pamietam. czuc to jak chodze, czasami slychac. nie wiem czy udac sie do lekarza? jakie moga byc konsekwencie tego ze nie zrobie operacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ja mam biodra trzaskajace od kiedy pamietam narazie to nie boli wiec do lekarza sie nie wybieram, mam takie pytanie czy Wam przeskakuje tylko w biodrach ? bo mi podobnie wypadaja rece, palce, kolana często ruszajac nadgarstkiem czuje ból i slychac jak cos sie przemieszcza, tez tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja też miałam trzaskające biodra. W wieku 17 lat miałam pierwszą operację. Pół roku później była druga. Dziś mam 23 lata i teraz jest w sumie ok, ale czasem jeszcze coś przeskoczy. Jeżeli macie wątpliwości co do operacji to moim zdaniem nie macie się czym przejmować. Decydujcie się póki nie jest za późno, bo potem będziecie chodzić o kulach. Mi dodatkowo musieli usunąć kawałek kości udowej, bo było z niej już sitko. A jeżeli teraz coś boli, to po prostu musi tak być. Była jakaś ingerencja w sensie operacji, więc będzie się odczuwać jej skutki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam tą chorobę... zaczęło się w wieku 13 lat wtedy nic mnie nie bolało a teraz rok mija i bolą mnie biodra,kolana,krzyż.Lekarz twierdzi że to z biodra promieniuje. Chodziłam na rehabilitacje i nic nie dały.Operacji podobno jeszcze nie mogę bo nie skończyłam rosnąć.Jestem dość nicka bo mam tylko 154 i od roku nic nie urosłam wiec nie wiem czy jeszcze urosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś lekarz ortopeda, chirurg urazowy zdiagnozował u mnie tzw. biodro trzaskające . Zastanawiam się tylko czy słusznie? Ja ból odczuwam najczęściej przy staniu, kiedy *nie tak jak trzeba* ułożymi się noga. Ból i opór, jakby blokujący dalszy ruch nogą odczuwam także przy wchodzeniu po schodach, czy przy wykonywaniu okrężnych ruchów nogą. Przeskakiwanie zauważyłam ok. pół roku temu, jednak dopiero w ostatnich dniach zaczęłam odczuwać ból. Czasem jest to taki *ciągnący* ból od uda do pośladka, czasem nawet do lędźwi. Dostałam skierowanie na 10x magnetronik, laser, ultradźwięki, krioterapia, hydromasaż, oraz leki. Na kontrole pójdę za 1,5 miesiąca. Ale lekarz ostrzegł mnie, że może się to skończyć zabiegiem. Zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem złamaną nogę powyżej kostki w wieku 12 lat, cała noga w gipsie była przez dwa czy trzy miesiące, teraz jest 2 cm krótsza, nosze wkładki, ale jak chodze i dotkne palcami w stawie biodrowym to czuję trzaskanie. Czy powinienem tym się martwić? Prosze o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze dodać, że obecnie mam 18/19 lat. Moje osobiste przypuszczenie jest takie, iż wskutek długiego unieruchomienia nogi w łóżku zanikły pewne mięśnie, takie które dociskają nasadę kosci w stawie w kierunku krocza od zewnątrz. Wnioskuję tak z tego, że gdy ide i mocno docisnę staw w tym kierunku to już mi nie szczęka. Pomyślałem sobie, że moze mimo takiego upływu czasu warto by zaczac odzywiać się tak jak to wskazane jest do dobrego rozwoju stawów (np. jedzenie galarety z nóg cielęcych itp.), a do tego nie przemęczać tej nogi. Choć w sumie nie mam pojęcia jak teraz zregenerować ten staw, Może tam tez ubyło tej wewnętrznej mazi stawowej, nie znam dokładnie jak to się nazywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem. Od 5 lat przy chodzeniu *strzela* mi lewe biodro, gdy noga przesuwa się ku tylowi. Czasami występuje również ból w biodrze, ale gdy stoje i cięzar przeniose na lewą nogę boli mnie jakby cała kość udowa aż do guza kulszowego *//. Podczas snu gdy leże na lewej stronie zaczyna boleć, a czasami nawet gdy leże na prawej też już nie wiem jak mam lezeć.. najlepiej na plecach wtedy nie boli. Trenuje Muay Thai i mam zamiar zaczać trenować Ju jitsu, ale gry wykonuje okrężne kopnięcie lub w bok biodro mi *strzela* czasami kilka razy podczas okrężnego kopnięcia, a gdy podniose nogę ugięta w kolanie do góry (blokuje low kicka np.) to podczas opuszczania słychać dość głośne puknięcie. Co to może byc ? .. do ortopedy jestem niby zapisana ale dopiero na grudzien*// Nie wiem czy nie wybrać się wczesniej do innego lekarza niż ten co mi dał skierowanie na RTG tylko ? .. jak myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Obecnie mam 13 lat i od około 7-8 miesięcy *strzelają* mi biodra. Na początku nie zwracałam na to w ogóle uwagi, bo przecież rosnę itd. ale od maja tego roku po większym wysiłku, tzn. długiej wędrówce, skokach w dal na w-f*ie biodra zaczynały boleć i umówiłam się na wizytę do chirurga. Jak to w Polsce bywa dostałam termin w sierpniu :) Poszłam, lekarz wykręcał mi nogi na wszystkie strony i stwierdził jednoznacznie, że zakres ruchu prawidłowy, czy jak to on tam *profesjonalnie* nazwał i kazał zrobić prześwietlenie stawów biodrowych, z których wyszło, że wszystko na swoim miejscu. Lekarz stwierdził, że taki już mój urok i mam *trzaskające biodra*... Niestety chyba coś jednak jest nie tak, bo jak już wspominałam bo przejściu około 8 km, na drugi dzień nie byłam w stanie nawet swobodnie siadać i wstawać ze stołka, nie wspominając juz o wchodzeniu po schodach. Moi rodzice się tym naprawdę przejęli, bo siostra mojego taty ma bardzo duze problemy z biodrem. Tez jak była w moim wieku biodra jej *strzelały*. Wiadomo, że nikt się tym nie przejmował- teraz musi jeździć co rok do jakiejś kliniki, żeby uzupełnić tą maź w biodrach, bo sie wyciera. w tym wieku żadnej operacji czy zabiegu,jak kto nazywa niestety nie mogę mieć- nadal rosnę. Zaczynam brać glukozaminę, choć nie uśmiecha mi się faszerować lekami. Może ktoś cos mi podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. mam problem z trzaskającym biodrem i jestem pod opieką ortopedy,przyjęłam blokadę i mam mieć jeszcze dwie a potem operację ale niespodziewanie[gdzie długo się staraliśmy] zaszłam w ciążę.Jutro mam usg potwierdzającą ciążę,gdyż robiłam test ciążowy i wizytę u ortopedy. Boję się tych wizyt.Może któraś z Pań miała podobną sytuację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam ten problem od 13 roku zycia, obecnie mam 43 i 5 przebytych operacji na prawą nogę i jedna na lewa, napisze tak co operacja jest coraz gorzej, na to niby schorzenie mam umiarkowaną niepełnosprawność, dodam ze operacje przeszłam w 3 różnych klinikach bo wciąż szukałam pomocy, szukam jej do tej pory, w Polsce lekarze już nie dają mi szans na wyleczenie prawej nogi, żyje z ciągłym bólem prawej nogi choć i lewa coraz bardziej boli bo po tylu operacjach prawej lewa jest osłabiona. nie poddałam się szukam nadal pomocy z tym że teraz w Niemczech, już jestem po kilku konsultacjach, a dodam że tam w ciągu jednego miesiąca byłam bardziej przebadana niż przez całe moje problemy od dzieciństwa tu w pl. Mam termin już ustalony ale przyznam że zacznę od tej co była raz operowana bo bardzo się boję o tą 5 razy że może być jeszcze gorzej niż jest, ale jak się uda z lewą to wtedy zdecyduje się na prawą. Tym wszystkim co zdecydują się na zabieg życzę z całego serca żeby udała się za pierwszym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgosia

Witam, jakieś 2, 3 lata temu miałam zabieg na *trzaskające biodro* , miałam problem z prawą nogą, biodro przeskakiwało i co gorsza bolało, najczęściej w nocy musiałam się przewracać, bo ból był dość uporczywy. Po zabiegu biodro nie przeskakuje, jedynie co to chrupie. Byłam u ortopedy zbadal, zrobił USG i stwierdził, że tak się często zdarza, ale nic niepokojącego z nim nie jest. Moje drugie biodro też przeskakuje jednak nie odczuwam bólu, czasem jedynie przy dłuższym wysiłku( jak baaardzo długo chodzę) to wtedy troszkę boli. Zastanawiam się nad operacją tego drugiego biodra, a nawet miałam skierowanie.. Jednak wstrzymuję się ze względu na to,że nie jest tak uporczywe jak prawe biodro. Moje pytanie jednak wiąże się z biodrem prawym, tym zoperowanym. Po dłuszym chodzeniu, ba teraz spróbowałam biegać i niestety biodro prawe mnie boli i to bardzo zwłaszcza po tym bieganiu. Nie wiem dlaczego przecież powinno już nie boleć... i nie wiem co mam robić?? chciałabym biegać, chodzić na dłuższe wyprawy, ale przez ten ból jest to nieprzyjemne i nie wiem co się dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część wszystkim. Mnie też przeskakuje w biodrze jak chodzę i dość głośno to słychać. Miałam robione rtg lecz żadnych zmian nie wykazało a biodro dalej przeskakuje. i zaczyna mnie bolec. Też bym się zgodziła na ten zabieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 17 lat i przypuszczam że mam trzaskające biodro ponieważ gdy chodzę to w prawym biodrze mi coś przeskakuje ni kiedy odczuwam ból podczas chodzenia lub nawet siedzenia. Czy jeśli nic z tym nie zrobię grozi mi coś czy da się z tym normalnie dalej żyć bez żadnych rehabilitacji i zabiegów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×