Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kłujące nieregularne bóle pomiędzy łopatkami i z tyłu głowy


Gość kamil r

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamil r

Witam. Moim problemem od kilku lat są kłucia w klatce piersiowej (mam 21 lat, a zaczęło się to jak miałem ok 14), taki napad kłucia trwa czasami i kilka godzin, łagodnieje przy rozchodzeniu na czystym powietrzu (od 30 minut chodzenia) lub czasami gdy położę się na brzuchu, albo na wznak (teraz już rzadziej to działa), o dziwo pomaga też zjedzenie czegoś i napicie się czegoś gorącego. Kłucie występuje jakby od łopatek ale szybko zmienia położenie, najczęściej do prawego barku i prawej strony szyi (razem z żuchwą, zębami), boli też w przedniej części klatki piersiowej. towarzyszy temu coś w rodzaju osłabienia, słabszego widzenia, tępego bólu głowy. i właśnie wracając do bólu głowy. wczoraj miałem inny napad (który zdarza się dużo rzadziej niż kłucie klatki piersiowej). otóż miałem ból głowy, a raczej jednego punktu głowy. była to umiejscowione z tyłu głowy, po lewej stronie i raczej wysoko. czasami też mam taki ból (kłucie) po prawej stronie, ale wcześniej mijał po 30 minutach, wczoraj trwał od godziny 23 do 9 rano, przy tym bolało dotknięcie danego miejsca które tak kuło. jest to gwałtowny ból, jakby ktoś gwoździa wbijał, ale boli tylko wtedy jak *wbija* czyli okresowo co np 30 sekund i trwa ten ból dosłownie sekunde. potem nie ma żadnych objawów i znowu za 30 sekund mocno i gwałtownie ukłuje. ból nie pozwalał mi spać, ponieważ samoczynnie bardzo krzywie twarz i jeszcze bardziej zamykam oczy, taki to mocny ból. nie pomaga juz zmiana pozycji, nic nie pomagało, aż samo przeszło nad ranem. mój ojciec ma dyskopatie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, mam 48 lat. W kwietniu przeszedlem operacje kregoslupa szyjnego (C5,6,7) to znaczy wstawiono mi dwa sztuczne dyski ze stabilizacja. Caly kregoslup ledwo zipie.Pisze to dlatego, ze lekarz obejrzawszy moj MRI scan stwierdzil prawdopodobna przyczyne dyskopati, a mianowicie Chorobe Scheuermanna. http://pl.wikipedia.org/wiki/Choroba_Scheuermanna Poczytaj sobie wiecej na Google. Twoje objawy mialem od 20-go roku zycia. Robilem wszystko czego nie powinienem nie wiedzac, ze jestem chory. Nie lekcewaz sobie tego problemu. Nie jest 100% pewne, ze wlasnie na to jestes chory, ale potrzebujesz diagnozy medycznej jak najszybciej. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to mozliwe poniewaz mam okrągłe plecy od tamtego czasu i dosyc wklesłą klatkę. a jak postawic diagnoze, do kogo sie udać? jakie badania zrobić? lekarze odsyłają mnie do domu ... a widac chociazby wystajace łopatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gracjan

Te ciagle odsylanie w polskiej sluzbie zdrowia..... skads sie to zna! Jak chcesz kogos dobrego to ja moge polecic lekarzy z kliniki Vertebralia. Jao jedyni w Polsce maja bardzo nowoczesny sprzęt np. - spine mouse, spine liner ktore badają bardzo dokładnie.Moze dzieki temu w koncu uda Ci się szybko zdiagnozowac i zaczac leczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×