Podwyższone eozynocyty w krwi i urbilinogen w moczu

użytkownik
Anna

Mam takie pytanie jeżeli w krwi mam 11,20% eozynocyty przy dopuszczalnej normie do 5
i jakieś RDW-SD 36,1 fL przy normie od 37,0-54,0
reszta w normie...
jeżeli chodzi o mocz:
Urbilinogen 1,0 mg/dL przy normie 0,0-0,2
resztę w normie - to jestem zupełnie zdrowa??
byłam badana bo po każdym jedzeniu bolał mnie brzuch...
czekam na odpowiedź-może mi pan powiedzieć co może mi dolegać??

Reklama
użytkownik
stapler

Podwyższony poziom eozynofili czyli eozynofilia występuje w chorobach:
* alergia
* choroby pasożytnicze
o glistnica
o tęgoryjec dwunastnicy
o węgorczyca
o tasiemczyce
o zakażenia pierwotniakowe
o robaczyce tropikalne
o toksokaroza
o włośnica
o bąblowica
* kolagenozy
* ziarnica złośliwa
* jako objaw zdrowienia w przebiegu infekcji
* płonica
* choroba Addisona
* Zespół Churga i Strauss
RDW nie ma znaczenia klinicznego - to rozrzut badawczy aparatu.
O dalszej diagnostyce powinien zadecydować lekarz prowadzący.
Warto by było celem oceny przyczyny pojawienia się urobilinogenu w moczu ocenić poziom bilirubiny we kwi.

użytkownik
Anna

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie-jestem chora na astmę oskrzelową...
od wczoraj mam gorączkę-żadne tabletki mi nie pomagają, gorączka utrzymuje sie pomiędzy 38 a 39 stopni... mam kaszel-fakt żadko kaszle ale jak zacznę to sie po prostu dusze-sama nie wiem czy to jakieś przeziębienie czy nie....boli mnie w klatce piersiowej, dolegliwości z bólami brzucha mi na szczęście minęły-mam jakieś tabletki i jest ok...

użytkownik
stapler

Trzeba skonsultować się z lekarzem rodzinnym. Pewnie to jakieś zapalenie dróg oddechowych.

użytkownik
Anna

Nie rozumiem tego byłam u lekarza prowadzącego:
powiedziałam mu ze nadal brzuch mnie boli, fakt że troche rzadziej ale boli, a on powiedział że na razie nie będziemy nic z tym robić... znaczy sie powiedział że jak bedzie mnie bolało to mam brać Nospe-ale przeciez nie mogę ciągle żyć na tabletkach:/...

nie wiem... stwierdził że wyniki są w pożądku...
jak Pan myśli powinnam zgłosić sie do innego lekarza?, może na razie brać w razie potrzeby nospe i dolegliwości miną??
Ps:ja mam 15 lat...

proszę o pilną odpowiedź...

użytkownik
artix

Obstawiałbym winę pasożytów. Podwyższony poziom eozynocytów na to może wskazywać. Nawet astma może być wynikiem działania pasożytów.
Zobacz ciekawy artykuł: http://www.maluchy.pl/forum/Astma-i-alergia-a-pasoyty-artyku-bardzo-dugi-t27769.html

użytkownik
Anna

Zapomniałam dodać-miałam badany również kał no i wszystko było w pożadku nie wykryto nic groźnego... dzisiaj w nocy obudził mnie piekielny ból brzucha i strasznie mnie mdliło, w sumie to cały dzień mdli no i brzuch mnie boli (zaraz pod żebrami na środku) no i nie wiem...może zgłośić sie do innego lekarza? czy może nadal z tym czekać aż samo minie?

użytkownik
Anna

Mam takie pytanie przez ostatnie 9 dni nic mnie nie bolało-a dzisiaj ponownie zaczeło a już sie cieszyłam że jestem zdrowa...
Panie doktorze co mi może dolegać, moze zrobić ponownie badania krwi(prywatnie)?

użytkownik
muminek

Moja córka ma bardzo niskie eozynocyty i lekarka powiedziała że może ma skłonnosc do alergii. Faktycznie jest uczulona na kilka rzeczy. Tu czytam że podwyższony poziom eozynocytów może świadczyc o alergii. Już nic nie rozumiem... Pzdr.

użytkownik
Renia.

Zrób badanie na lamblie. pozdrawiam

użytkownik
Bożena

Moj syn ma 7,9%eozynocytów we krwi o czym to świadczy reszte badań jest ok..Syn ma 9 lat

użytkownik
Karola

Mam 8,5% eozynocytów co to znaczy,od pewnego czasu też pokaszluję...

użytkownik
Paulina

Dzien dobry mam takie pytanie mam eozynocytów 22,1% we krwi i ostatnio sie bardzo zle czuje straciłam dużo na wadze i jestem bardzo ospała nie mam na nic siły najchetniej całymi dniami bym spała i chodze po lekarzach i nikt nie potrafi mi powiedziec czy cos mi jest z góry dziekuje za odpowiedz.

użytkownik
samaia

Często zmieniać lekarza! Nawet przy dobrej woli mają niepełną wiedzę!

użytkownik
Daria

Mam podwyższony stan eozynocytów, który wynosi 14,30% kiedy norma wynosi 5. Nie mam reakcji alergicznych, lecz w rodzinie mojego taty pra babcia i siostra dziadka miała astmę oskrzelową. Czy przez to moge wykonywać zawód weterynarza? I czy jest możliwość dziedziczenia tej choroby?