Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiana opatrunku po zerwaniu paznokcia


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

ja nie dam sobie zerwać chyba jednak tego paznokcia jak czytam ile z tym jest udręki...mam za dwa tygodnie termin, ale chyba poszukam jakiegoś innego rozwiązania...przeraża mnie to, czy naprawdę nie ma innych możliwości w 21 wieku:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialam dwa dni temu usuniety duzy paznokiec na stopie przy znieczuleniu. Jestem w 5 miesiacu ciazy i nie biore lekow przeciwbolowych. Wczoraj opatrunek zmienila mi pani w osrodku bolalo strasznie, dzis zrobilam to sama moczylam w wodzie 15 minut potem oderwalam spryskalam Braunolem bo tak kazali i zawinelam strasznie boli i bolalo chyba poszukam tych opatrunkow parafinowych. Czy ktos wie jak dlugo trzeba zmieniac te opatrunki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakaś masakra...... mnie lekarz powiedział abym nałożyła na ranę lub opatrunek wazelinę. Rzeczywiście pomogło, odeszło bez problemu. Jednak przy upalnych dniach wazelina nie pomaga zasychać ranie. Chodzę teraz po domu bez opatrunku i rana ładnie zasycha, dodam, że jest upał około 35 stopni i nie wyobrażam sobie chodzić w opatrunkach, robię to tylko gdy muszę wyjść na zewnątrz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam opatrunek cosmopor antibacterial jalowy 5x7.2. Nie przylepia sie jak gazik i szybko sie goi. Kosztuje niewiele 1.60-2.00 zl. Już nigdy nie użyje gazików do rany po zerwanym paznokciu - zerwanie było najboleśniejszym przeżyciem w moim zyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam opatrunek żelowy Granuflex. Jest idealny nie przykleja sie do rany. Wypróbowałam na sobie. Zmiana opatrunku 100% bezbolesna. Przyspiesza gojenie się rany. Kosztuje ok. 7 zł za 10cm×10cm to na palec starczy na 4 razy można go przycinać dowolnie. Sama doświadczyłam bólu przy próbie oderwania opatrunku potem moczenie nogi w wodzie przez 2godz....okropieństwo. Teraz zmieniam opatrunek w 3 minutki i to bezboleśnie. Widać efekty jak szybko się goi. POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam jalowe plastry JELONET 5cm na 5ccm(cena 1,50 zl za sztuke).Przed zjeciem starego opatrunku wymoczyc w wodzie z mydlem,delikatnie usunac stary opatrunek,przeplukac letnia przegotowana woda,nastepnie zdezynekowac OKTENISEPTEM,osuszyc delikatnie jalowym gazikiem.Przez pierwsze trzy dni zakladam trzy plastry JELONETU.Przez nastepne dni dawa plasterki.I tak do calkowitego wyleczenia.W tym roku to jest moj drugi zdjety paznokiec(drugi cztery dni temu).Polecam i pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat dość stary, ale postanowiłam się podzielić moim doświadczeniem, bo może komuś pomoże :) oczywiście myślałam, że zdjęcie opatrunku to będzie chwila, ale bardzo się myliłam. Na całej powierzchni miejsca po paznokciu przykleiła mi się gaza, przy najmniejszym dotknięciu bardzo bolało a gdy ciągnęlam prawie nic nie zyskiwałam. Kilka godzin siedziałam, moczyłam w wodzie a nawet z bezsilności płakałam, a skutek był prawie niewidoczny. Posłałam tatę po rivanol, jednak nie pomogło. Po jakimś czasie i marnych skutkach dalej wertowałam internet, znalazłam kilka innych sposobów i poraz kolejny wysłałam tatę do apteki. Wrócił mówiąc, że pani w aptece poleciła nadmanganiam potasu. W miseczce rozpuscilam jedna tabletke w cieplej wodzie i moczylam kolo 2h. Gdy woda ostygła wymieniałam ją i wrzucałam tabletkę. Pomagało: gaza łatwiej odchodziła od rany. Muszę jednak zmarwtić, ze nie bezboleśnie :( przygryzałam ręcznik i delikatnie ciągnęłam. Ostatecznie jednak mimo, że wszystkie moje pozostałe paznokcie i pół stopy są barwy fioletowej, cieszę się, że osiągnęłam to, co jeszcze kilka godzin temu wydawało się nieosiągalne. Mam nadzieję, że komuś pomogłam. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może zaproponuję następujące specyfiki: - opatrunki: ADAPTIC7,6 x 7,6 (mniejszych chyba nie ma) lub JELONET opatrunek parafinowy 5 x 5 - do przemywania: AZULAN płyn - zawiera wyciąg z rumianku o działaniu przeciwzapalnym i słabo przeciwbakteryjnym (jeśli jest problem ze zdjęciem pierwszego opatrunku z gazy - to najlepiej moczyć w tym roztworze) - do smarowania rany: BETADINE maść - dla tych co mają bonus w postaci ropy, grzybicy i tego typu podobnych ciekawostek Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam zdjęty paznokieć 2 dni temu, pielęgniarka chirurgiczna poleciła mi nałożenie na gazik sporej ilości maści bornej. Pierwszego dnia ze względu na bardzo duże krwawienie gazik trochę się przykleił, odklejanie było bardzo bolesne, ale następnego dnia opatrunek zdjęłam zupełnie bezboleśnie !!! Maść ta działa odkażająco, osuszająco. Polecam ją bardzo, kosztuje ok 3 zł. Próbowałam kupić opatrunki nieprzywierające ale nie są zbyt dostępne. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem biopsję paznokcia całego czyli wraz z macierzą. Przy pierwszej zmianie opatrunku zwijałem się z bólu. Potem już na jałowy gazik nakładałem opatrunek nawilżony parafiną Bactigras. Rewelacyjny opatrunek. Dosłownie na kilka chwil palec ląduje do wody z czarnym mydłem i cały opatrunek odchodzi. Od ściągnięcia paznokcia upłynęło 6 dni. Mam pytanie cały paliczek dalej bardzo boli i widać ze jest spuchnięty. Nie wydobywa się żadna wydzielina. Jakie teraz zastosować leczenie aby ten ból ustąpił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam dziś wyrwanego paznokcia lekarz nie przepisał mi żadnej maści ani nic tylko rywanol i zmieniać opatrunki kilka razy dziennie i to wszystko nie powiem jak narazie nie przykleja mi się aż tak mocno by nie chciało zejść ale zobaczymy co będzie dalej ból mogę określić na średnio mocny pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa, cieszę się ze jest nas aż tyle osób, bo już myślałem że jestem jakimś mięczakiem. Do pierwszego oderwania użyłem Octaniseptu, całą flaszkę wypsikałem i chirurg kazał mi smarować maścią Betadine. Wygląda okropnie, dzieci się mnie boją, żona unika :) Zobaczymy co będzie rano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zerwany paznokieć nigdy nie dajcie sobie przyłożyć gazy!!!!!! Zmiana opatrunku jest wtedy męczarnią!!!! Przy pierwszej zmianie opatrunku błagałam żeby ktoś mnie dobił.... POLECAM Aqua Gel to żelowe opatrunki nasączone różnymi specyfikami przyspieszającymi gojenie. Zmiana opatrunku to czysta przyjemność..... Żel wciąga z rany krew, ropę i wszystko to co się z niej wydziela. Rana szybko się goi. Co prawda ten żelowy opatrunek też troszkę przysycha ale wystarczy na 10-15 min zamoczyć palec w chłodnej wodzie i odchodzi bez problemu i co najważniejsze bez bólu.... POLECAM !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×