Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zrosty po cesarskim cięciu


Gość Anita

Rekomendowane odpowiedzi

cesarskie ciecie mialam 30 lat temu. pierwszy raz guz na szwie pojawil sie po 10 latach , ktorego usunelam chirurgicznie.uplynlo znowu 20 lat i ja mam taki sam problem.guz jest o rozmiarach 5,6x5,4 grubosci 3,2. co mam zrobic , czy ponownie go usunac czy zostawic.napiszcie co o tym sadzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po 3 cesarkach, 14 mies. od ostatniej i juz po 3 tygodniach zrobil mi sie guzek na szwie-lekarz cytuje powiedzial: Wie Pani, samochod wyklepany to nie nowy! Prosze nie macać bo zawsze Pani cos wymaca! Bedzie bolało, a jak juz bol bedzie zbyt dokuczliwy wtedy zrobimy operacje usuniecia zrostow, ale jak organizm ma taka sklonnosc to i tak znowu sie porobia! I boli coraz bardziej :-( Czy nie za pozno na ten zel? Wiem ze po 2 cesarce tez mialam okropne zrosty-lekarz nie mogl rozciac przy 3 porodzie i dziwil sie, ale nic mnie nie bolało.... no i mialam nie dzwigac ale przy 3 dzieci to nierealne. Pozdrawiam wszystkie szczesliwe i cierpiace mamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AnnA z Rzeszowa

Cześć Wam . hm gdy tak czytam wasze opowiesci to coraz bardziej sie boje ,też mam gózka po lewej stronie na samym koncu blizny jestem 2 lata po cesarce i od porodu nie byłam u ginekologa zwyczajnie sie boje ,ale ból czasem jest nie do zwyczymania okropnie piecze ,kuje poprostu jest mi z tym zle ale strach przed operacja jest silniejszy mam jednak nadzieje z wkoncu sie zmotywuje ,wkoncu zdrowie jest wazne i wam zycze tego samego ... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny widze ze wszystkie mamy ten sam problem ja jestem juz prawie piec lat po cieciu i tak samo zrobil mi sie po lewej stronie zrost ktory caly czas rosnie i coraz bardziej boli piecze jakos nie moge sie skusic przekonac do nastepnej operacjg al

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po dwóch cc ostatnią miałam 14 lat temu,a od 5 lat morduję się z bólem po lewej stronie pępka, nasila się dzień przed miesiączką a trwa nawet trzy tygodnie, prawie zawsze żyję z tym kującym i piekącym bólem,chodziłam po różnych lekarzach każdy mówił że można z tym żyć,ale ja mam już dość,niechcący wczoraj poszłam zrobić cytologie i powiedziałam mu o bólu stwierdził że to zrosty i powiedział że trzeba usunąć powiedzcie jaka to jest operacja bardzo się boję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość klaudia

Witam. Ja miałam cc 11 lat temu,a od 5 odczuwam ból z prawej str podbrzusza.Na początku nie było najgorzej,ale teraz jest coraz większy.Myślałam że to wyrostek,ale lekarze wykluczyli.Czasem boli mnie tak bardzo,że nic mi się nie chce,nawet wstać z łóżka. Nie wiedziałam czym spowodowany jest ten ból. Więc leczyłam się to na pęcherz,to na jelito drażliwe,a ból jak był,tak jest.Teraz byłam w szpitalu na dalszej diagnostyce. Ale zrobili mi tylko usg i badania z krwi(ca 125, crp),wyszły ok.Więc lekarze stwierdzili,że to zrosty po cc. Jedynym sposobem na ich usunięcie jest laparoskopia. Ale,jak to powiedział mi ginekolog,najlepszym lekarstwem(w moim przypadku) byłoby zajście w ciążę,bo wtedy zrosty same się porozrywają. Ale ja nie zamierzam zachodzić w ciążę. Słyszałam,że można próbować łagodzić te bóle masażem i ćwiczeniami mięśni brzucha. Czy ktoś może jeszcze coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny ja właśnie to samo miałam też straszne bule po dwóch cesarkach ostatnia była 3lata temu cesarka i też maiłam w bliznie tgo guzka i to jest endometrioza już jestem po operacji to jest jak cesarka ta operacji na tego guza ja ją miałam 2tygodnie temu po trzech dniach wyslam do domu i mi się zrobił krwiak ja żałuje tej operacji lepiej było przednią róbcie jak uważacie ja bym chciala czas cofnąć pozdrawiam i buziaki dlawas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już wiem co mnie tak boli,ponad 4lata temu miałam cesarke a od pół roku przed okresem kłujący okropny ból tego zrosta dobrze że zajrzałam tutaj bo myślałam co to za kulka ,a to zrost z którym musze chyba juz życ aż się boje tej kulki dotykac z tym ze ja mam po lewej stronie a większośc po prawej ale i tak to nic nie zmienia:) czekam aż skończy się okres bo ażsię ciężko wyprostować a do tego bół promienieje na prawą noge,ja pierdziele juz wolę ból okresu niż ból przez ten zrost

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja chyba tak samo mam ten problem przed okresem czuje sie swietnie,okropnie czuje sie po okresie boli mnie szycie po cesarce z lewej strony,czasami cos za kluje za piecze za wierci i tak mam mniej wiecej kolo 2 tygodni,a cc mialam 10 lat temu,martwi mnie to bo nie jestem pewna w 100%czy to te zrosty,obecnie mieszkam w hiszpani,ale tu lekarze to matoly,dopiero w grudniu jade na swieta to skorzystam z wizyty u ginekologa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cesarskie cięcia miałam dwa-1980r. i 1984r. Bardzo długo odczuwałam bóle w jamie brzusznej i opadania brzucha,uciski na pęcherz,bóle miesiączkowe itp. Od dłuższego czasu boli mnie bardzo dół brzucha, miałam usg jamy brzusznej-niec nie wykazało, badanie moczu również,,dopiero niedawno spojrzałam na swoje szwy,,,żywo czerwone,po uciśnięciu b.bolesne szczypanie jak świeżej rany. Ten lekko zaczerwiony szew kiedyś lekarz ogladała,ale powiedziała że to zwyczajne zrosty, zdarzają się. Nie wiem czy teraz coś mi jeszcze grozi,gdzie szukać porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dołączam do grona kobiet cierpiących. Urodziłam syna przez cesarskie cięcie. Nie miałam żadnych zrostów. Po czterech latach od porodu amputowano mi macicę bez przydatków. Cięcie wykonano w miejscu wcześniejszej blizny. Rana zagoiła się dobrze, lecz nad blizną powstał gruby, twardy wałek(zrost), który oprócz tego,że nie dodaje urody sprawia ogromny ból. Od operacji minęło 14 miesięcy, a mam wrażenie ,że z biegiem czasu dyskomfort jest większy. Ból nasila się okresowo, nie mam miesiączki, ale cyklicznie odczuwalne jest nasilenie bólu. Jestem zdecydowana na zabieg, nie chcę męczyć się do końca życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dobrze, że tu trafiłam. Ostatnią cesarkę miałam 6 lat temu. Szew poziomy, drugi pionowy. W miejscu łączenia guzek. Szwy ciągną, pieką z czasem jakby intensywniej. Z obawy o diagnozę omijam ginekologa dużym łukiem. Teraz lżej będzie do niego dotrzeć. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alexandra

Witam!Ja jestem po 2 cc.pierwsze miałam 6lat temu i nic mnie po nim nie bolało.Teraz jestem 5 miesięcy po cc i z zawsze w czasie miesiączki odczuwam ból,ciągnięcie i pieczenie z lewej strony podbrzusza.Wyczuwam tez guzek.po za miesiączką jest ok.Martwię się gdyż chciałabym jeszcze zajść w ciążę,gdyż mój drugi syn zmarł.Czy któraś była w podobnej sytuacji tzn. czy zaszła w ciąże mając zrosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam zrosty po CC ,podczas każdej miesiączki bolało coraz bardziej mój ginekolog polecił zabieg.Usunęłam,i teraz czuję się super nic nie boli w trakcie miesiączki.Kobiety nie męczcie się zabieg trwa krótko, a kolejnego dnia wypisano mnie do domu lekarz który mnie operował powiedział niestety że te zrosty mają skłonność do odrastania,ale póki co jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześc dziewczyny ja też mam ten sam problem po podwójnym cc po ostatniej cieciu wyczułam po lewej stronie guzek boli kiedy ma sie pojawic miesiączka i to trwa do ukonczenia krwawienia .po namowie meża poszłam prywatnie do ginekologa zbadał mie i powiedział to samo jak u nie kturych dziewczyn opisując kiedy byli po badaniu że narazie nie trza usówac teraz wyczułam po prawej stronie guz ten miej boli na razie,nie wiem co robic teraz mieszkam za granicą a tu lekarze są do bani a do polski nie wiem kiedy po lece .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GONIA 29

ja też ostatnio wyczołam zgróbienie na samym końcu blizny po prawej stronie,wielkości ziarenka pieprzu.cesarke mialam 21 miesiecy temu. narazie nie czuje zadnego bólu ,ale po przeczytaniu tego co piszecie okropnie sie boje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Widzę, że nie jestem sama z tym problemem. CC miałam 16 lat temu. Po roku pojawiła się jakaś kulka, która dość szybko zniknęła. Za to od kilku lat mam już dość różnych dolegliwości: kłucie, szczypanie, pobolewanie rany itp. Wizyty u ginekolog regularne - ostatnio 5 miesięcy temu, i oprócz tyłozgięcia, które jest moim :urokiem* i małym mięśniakiem wszystko ok. Najlepiej czuję się jak mam miesiączkę. Biorę tabletkę i nic mnie nie boli. Najgorsze jest to, że dochodzą bóle lędźwiowo - krzyżowe i dzisiaj np jestem po prawie nieprzespanej nocce. Ale jak leże na termoforze jest ok, rano jak wstaje też dopiero potem się zaczyna. Myslałam o jakiś ćwiczeniach ale skąd mam wziąć siły? Napiszcie czy też tak macie. Będę wdzięczna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam cięcie cesarskie 2lata i 9 miesięcy temu.Od ok 9 miesięcy boli mnie w dolenej lewej części brzuch zawsze jak mam miesiączkę juz jak mam dostać zaczyna mnie boleć.Pierwszy raz jak to sie stało to nie wiedziałam co jest nie mogłam nawet sie przekręcić w nocy z jednego boku na drugi prawie nie spałam nie mówiąc juz a tym że lepiej wtedy nie dychać bo czuć tak jakby minie coś się rozrywało w tej części.Jak tylko miesiączka się skończyła to i ból przeszedł jak ręką odjął. ale za 26 dni(bo co tyle mam mies.) znowu to samo, póżniej już troszkę delikatniejszy ten ból w sensie że daje się żyć.Po miesiączce oczywiście przechodzi. Powiem szczerze że jak mnie boli to moge naciskać palcami na brzuch w tym miejscu i mnie to nie boli i jest to dokładnie na szwie ale jak delikatnie przejade po szwie to czuje dziwne nie do opisania uczucie bólu(delikatnego). Nie wiem co z tym robić a u ginekologa oczywiście jeszcze nie byłam od porodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei miała poród 20 lat temu i miałam nacinane krocze. Blizna była zagojona już jakiś rok po porodzie. Niedawno - podczas kąpieli wyczułam pod palcami guzki wzdłuż blizny jedna prze drugim - na końcu największy i potem niejsze. Rozciągają się na bliżnie po cięciu i szyciu. Są koloru cielistego lecz gdy naciagnę skórę, przebija jakby coś od wewnatrz - jakby ciemniejsze pod skórą punkty.CO TO MOŻE BYĆ? Czy ktoś ma podobne objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też cierpię na ból z lewej strony podbrzusza, który jest związany również z posiłkami, miałam cięcie cesarskie, chodziłam od lekarza do lekarza okazało się, że to zrosty prawdopodobnie przy otrzewnej.Ostatnio kupiłam sobie rower stacjonarny i pedałuję jak najczęściej, pierwszy tydzień bardzo bolało podbrzusze natomiast teraz czuję się coraz lepiej nawet miesiączka nie jest tak boląca, zazwyczaj zwijałam się z bólu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×