Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Sport po operacji kręgosłupa szyjnego z założeniem sztywnego implantu


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka

Witam, We wrześniu 2009 miałam operację kręgosłupa szyjnego z dostępu przedniego. Założono mi sztywny implant. Wróciłam do zdrowia i normalnie pracuję. Teraz czuję sie dobrze. Czasmi mi sztywnieje kark, ale wtedy idę na rehabilitację i mi przechodzi na kilka miesięcy. Moje pytania: 1. Czy mogę, a jeśli tak to jakie uprawiać (to dużo powiedziane) sporty? Chodzi o jakis ruch (oprócz pływania). Przed operacją uprawiałam aerobik. 2. Jakie badanie można wykonac, aby upewnić się czy wszystko jest teraz dobrze (1,5 roku po operacji)? Czy rtg wystarczy? Czy mozna zrobic rezonans magnetyczny? Czytałam, że sztywny implant może powodować dyskopatie na innych poziomach i chciałabym sprawdzić. Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

1. Czy mogę, a jeśli tak to jakie uprawiać (to dużo powiedziane) sporty? Chodzi o jakis ruch (oprócz pływania). Przed operacją uprawiałam aerobik. - najlepiej, aby w tej sprawie wypowiedział się specjalista w zakresie rehabilitacji po bezpośrednim z nim kontakcie, myślę, że delikatny aerobik nieobciążający zbytnio górnych partii ciała nie powinien być przeciwwskazany 2. Jakie badanie można wykonac, aby upewnić się czy wszystko jest teraz dobrze (1,5 roku po operacji)? Czy rtg wystarczy? Czy mozna zrobic rezonans magnetyczny? - raczej najodpowiedniejszym badaniem byłoby TK kręgosłupa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×