Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina pachwinowa u 20 latka, czy potrzebna jest operacja?


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

2,5 roku temu w wyniku ciężkiego treningu na siłowni, poczułem lekkie kłucie przy pachwinie i po wizycie u lekarza domowego dowiedziałem się ,że to przepuklina 1str. Lekarz powiedział mi iż za jakieś 3 lata może mi się ,,wchłonie* sama i nie trzeba bedzie operować. Czy to możliwe? Podkreślę ,że nigdy u mnie nie doszło do wypuklenia na ciele bo od razu po poczuciu kłucia poszedłem się zbadać. Czy to dobry znak ,że mi nie ,,wyszła* na wierzch przepuklina? Czy mam brać jakieś leki które mi pomogą coś z tym zrobić? a jak tak to jakie? Z góry dziękuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 2 tygodnie po operacji przepukliny pachwinowej metodą *bez siatki*. Więcej strachu niż to wszystko warte *) sama operacja - dla mnie super przeżycie - pierwszy raz w szpitalu, pierwsza operacja więc rozglądałam się na około i o wszystko pytałam. Znieczulenie *w kręgosłup* też spoko, mimo strachu przed *) samo leżenie nie jest aż tak uciążliwe jak się bałam - i tak nie mogłam za bardzo ruszać nogami po znieczuleniu, więc nigdzie mi nie było śpieszno. Po 9 godzinach wstałam, mimo że mi nie pozwolono, no ale siku do basenu było dla mnie nie do zniesienia. No i zakręciło mi się w głowie i zemdlałam, ale żadnego zespołu popunkcyjnego nie było, zero bólu głowy (nie licząc siniaka jakiego sobie nabiłam :P ). Ogólnie ból pooperacyjny w skali 1-10 oceniam na 3. Na następny dzień po operacji trochę chodziłam, trochę ciągnęły zszyte mięśnie, najgorzej przy śmianiu się (trzeba się powstrzymywać). 2 dni po operacji do już do domku, z chodzeniem już lepiej. Na 4 dzień po operacji byłam już w kościele i całkiem normalnie się poruszałam, na 5 dzień wybrałam się już na małe zakupy, a 7 dnia na zdjęcie szwów to już bez problemu chodziłam. Ogólnie w szoku byłam, że wszystko tak szybko szło ku dobremu. Więc NIE BAĆ SIĘ! Jak się dobrze człowiek nastawi to nawet fajna przygoda może być :) PS. Polecam chirurgię na Borowskiej we Wrocławiu i dr Adama Skalskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×