Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek w sutku u 15-latka


Gość Michal

Rekomendowane odpowiedzi

Masz 15 lat. To okres dojrzewania często przejawiający się u chłopców zmianami w budowie gruczołów sutkowych. W tym wieku mogą okresowo pojawiać się grudki przerosłych gruczołów sutkowych. Takie guzki samoistnie wchłaniają się po około pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja tez mam 15 lat i tez mam ta dolegliwosc. sutek boli przy nacisnieciu dodatkowo *nabrzmiewa* czy moze raczej *pecznieje* a gdy scisne sutek to sie kurczy jak by byl normalny czy takie guzki w srodku brodawki sa niebezpieczne czy to calkiem normalne i potem znika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja tez mam 13 lat i tez mam ta dolegliwosc. sutek boli przy nacisnieciu dodatkowo *nabrzmiewa* czy moze raczej *pecznieje* a gdy scisne sutek to sie kurczy jak by byl normalny czy takie guzki w srodku brodawki sa niebezpieczne czy to calkiem normalne i potem znika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam 15 lat w obu stukach mam bardzo dUZY guz ( bardzo *( ) i neiwiem co z tym zrobic brat tez to mial (on starszy o rok) tylko że on miał to takie małe a ja mam okropnie duże :( MAM TO JUZ 7 MIESIĘCY I NAWET NIE ZMNIEJSZYŁO SIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 15 lat i od kilku dni również mam takiego guzka w prawym sutku...i również gdy się nacisnie to boli troche ...boje się że to rak ale wątpie..powiedzcie co to .... Cieszyła by mnie ta odpowiedz staplera oby.....to było dojrzewanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwe iż ja w wieku 30 lat też mam ten sam problem ? Mam badania, tsh i ft4 w normie, szczupła budowa ciała. Endokrynolog powiedział żebym zrobił usg na wszelki tarczycy i sutka na wszelki wypadek, ale na jej oko to się samo wchłonie. Czy moge spać spokojnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wszystkich dziewczyn: piersi zaczynaja rosnac w roznym wieku jak dziewczyna zaczyna dojrzewac, zdarza sie ze jedna piers rosnie szybciej a druga wolniej, pozniej to sie zmienia i sa obie rowne, przed miesiaczka piersi robia sie nabrzmiale i wrazliwe i czesto bola bo powiekszaja sie gruczoly ktore sa w piersiach, najlepiej badac piersi tydzien po miesiaczce, lezac na plecach i lewa reka pod glowe a prawa reka badasz sobie lewa piers i potem odwrotnie, delikatnie palcem wskazujacym i srodkowym naciskamy i robimy okragle ruchy na piersi, to nie jest trudne, jezeli nie jestesmy pewni to proponuje isc do lekarza, ludzie nie zyjemy w xv wieku i lekarze sa dostepni w kazdym miescie a jezeli nie to w miescie obok, badajcie sie dziewczyny i chlopaki a w razie jakichkolwiek pytan przeciez lekarz wie wiecej i lepiej a nie kolezanka i kolega, faceci jezeli maja problem to do lekarza, jakakolwiek choroba wczesniej wykryta jest leczona krocej, po co pozniej pluc sobie w brode ze moglem isc wczesniej do lekarza!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie u mojego syna 2 miesiace temu zauwazylam guzek syn ma 12 lat bylam z nim u lekarza ktory stwierdzil ze to ginekomastia i ze w wieku dojrzewania to normalne ,ale syn stwierdzil ze po naisnieciu go boli wiec poszlam znowu .dostalam skierowanie do chirurga dzieciecego i na badania poziomu chormonow morfologie i ob ,jutro ide z nim na badania ,lekarz mnie uspokajal ze wszystko w normie i ze ponoc to normalne ale strasznie sie boje .wiec wszystkim chlopcom majacym taki problem mowie idzcie do lekarza to zaden wstyd a bedziecie spokojniejsi lepiej dmuchac na zimne .powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema słuchajcie też miałem w sumie 1min temu nie wiem czy rozmawiamy o tym samym bo u mnie to była Chrostka szpiczasta i była długo bo 1 rok nie powiększała się była w normalny rozmiarze jak pryszcz nie bolało mnie było git ale wiecie denerwował mnie dlatego powiedziałem sobie piepsze i ścisnołem go wyszła mała ilość nie wiem czego brudu jak od pryszcza tak to nazwe ale pomyślałem sobie że mocniej ścisne i wyszło było białe i trochę z krwią ale spokojnie nie dostałem wylewu :) jestem zadowolony bo już tego niema przemyłem to moją wodą po goleniu z alkoholem żeby się nierozprzestrzeniało a więc jeśli macie coś takiego jak ja miałem to spokojnie myślę że to był pryszcz tylko w bardzo, bardzo dziwnym miejscu *D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×