Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przewlekły ból kręgosłupa w odcinku piersiowym przy przepuklinie krążka


Gość Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku lat męczą mnie straszne bóle kręgosłupa od dwóch lat jestem cały czas na lekach, które pomagają na bardzo krótki okres czasu. Kilka dni temu zrobiłam badanie MR. Mam 35 lat bardzo proszę o wytłumaczenie mi wyniku. Na wizytę u lekarza jestem zapisana za dwa tygodnie. Zachowana fizjologiczna kyfoza w odcinku piersiowym. Przepuklina centralno lewoboczna krążka międzykręgowego na poziomie Th8/Th9 z uciskiem worka opony twardej i modelowaniem rdzenia kręgowego. Przepuklina lewoboczna krążka międzykręgowego na poziomie Th12/L1 z uciskiem worka opony twardej. Mniejsza przepuklina centralna krążka międzykręgowego na poziomie TH6/TH7 z uciskiem worka opony twardej . Uwypuklina centralna krążka międzykręgowego na poziomie Th5/Th6 z uciskiem worka opony twardej. Uwypuklina centralno lewoboczna krążka międzykręgowego na poziomie TH9/Th10 z uciskiem .worka opony twardej Uwypuklina centralno lewoboczna krążka międzykręgowego na poziomie TH10/Th11 z uciskiem .worka opony twardej Uwypuklina lewoboczna krążka międzykręgowego na poziomie Th11/Th12 z uciskiem worka opony twardej Cechy dehydratacji krążków międzykręgowych w całym odcinku piersiowym kręgosłupa. Nierówny zarys blaszek granicznych trzonów w dolnym odcinku kręgosłupa. Nie spostrzega się zmian ogniskowych w obrębie rdzenia kręgowego. Badanie MR wykonano w pozycji leżącej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już lekarz powinien pani wytlumaczyc o co w tym wszystkim chodzi.. Mamz nadzieje, ze ma Pani dobrego. jak cos to polecam klinike vertebralia w ktorej leczy moj tata. Bardzo sobie chwali ich fachowosc. no i widac poprawe. jak znajdzie pani kogos dobrego, to leczenie pojdzie sprawnie. trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw dowiedz się czy jest koneiczna!! skonsultuj z innymi lekarzami! tez slyszalam o vertebrali i o tym ze tam lecza bezinwazyjnymi metodami wiec moze zacznij tam zanim dasz sie pokroic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, borykan sie że strasznym bólem plecow od roku Oto wynik badania rm.Fizjologiczna kyfoza odc. piersiowegozachowana.Doogonowa aktywna przepuklina dotrzonowa trzonu th6. Cechy dehydratacji krążków miedzykregowych th8/th9 th9/th10. Na poziomie th7/th8 th12/l1 tylne wypukliny krążka miedzykregowych bez ucisku korzonkow nerwów rdzeniowych, worek oponowy modelowany. Na poziomie th8/th9 tylna szerokopodstawna przepuklina krążka mk lateralizujaca na stronę lewa korzonki nerwów rdzeniowych modelowane bez cech ucisku. Może miał ktoś coś podobnego i by się wypowiedział?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×