Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bardzo silny ból pleców przy wypuklinie krążka międzykręgowego


Gość Beata

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry! Od przeszlo miesioaca ma powazne problemy z plecami, bola strasznie, bol promieniuje do lewej nogi zdarza sie ze trace czucie w palcach prawej stopy. Wszystko zaczelo sie kiedy dzwignelam dosc ciezki karton, wyslizgnal mi sie i zlapalam go tuz przy ziemi i cos zabolalo w pleckach. Na polecenie lekarza wykonalam rezonans, oto jego wynik: Na poziomie L4/L5 widoczna jest posrodkpowo- dwuboczna wypuklina krazka miedzykregowego, zbaczajaca na lewa strone, uciskajaca worek oponowy i zwezajaca obustronnie otwory miedzykregowe- w wiekszym stopniu po lewej stronie. Na poziomie L5/S1 widoczna jest niewielka posrodkowa wypuklina krazka m/k bez cech istotnego ucisku struktur nerwowych. Prosze mi powiedziec czy to kwalifikuje sie do operacji. Co to wszystko oznacza? Czy moje problemy moga byc bezposrednio zwiazane z wypuklinami. I czy wypuklina to jest to samo co przepuklina. z gory dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Witam, nie jestem lekarzem, ale mam podobne problemy. Proszę nie wpadac w panikę, wypuklina jest pierwszym stadium przed przepukliną, tutaj może Pani poczytac więcej http://www.klinika-kregoslupa.pl/dysko_l.htm Aczkolwiek neidobrze ze ból promieniuje. Tak czy siak koniecznie proszę wrócić do lekarza z wynikami, prawdopodobnie dostanie Pani skierowanie na rehabilitację (tzw. fizykoterapię). Ze swojej strony jako doświadczoną bólem, proponuję udać sie (to juz niestety prywatnie) do fizjoterapeuty (magistra fizjoterapii) na konsultację i potem pewnie z jego zalecenia na terapię manualną, która może pomoć, a przy okazji zostanie Pani poinstruowana jakie cwiczenia wzmacniajace wykonywać, żeby sytuacja sie nie powtorzyła. Opowiedzą tez Pani jak podnosić ciężary (najlepiej duzych ciezarow unikac, a jesli juz cos podnosimy z podlogi to kucamy!). Nie wiem tylko co z tyb bólem promienującym, bo tego nie mam, pomimo ze mam juz przepukliny i sekwestr... Osobiscie jednak uwazam ze nalezy zrobic wszystko (rehabilitacja i fizjoteraipa) aby uniknac operacji. Pozdrawiam i zdrowia zyczę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz. Jakis tydzien temu bylam u Fizjoterapeuty i niestety nie jestem w stanie wykonywac najlzejszych cwiczen. Po tej wizycie powrocilam do ortopedy ktory orzekl ze to jest w takim stanie ze potrzebna wizyta u neurochirurga, wiec sie zapisalam, wizyte mam za tydzien, zobaczymy co bedzie. Narazie przjscie niewielkiego dystansu jest bardzo uciazliwe. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Współczuję bo od wiekanocy mam zaostrzenie stanu - dzwignełam rower - więc tez nie moglam sie ruszac. Teraz jest lepiej, aczkolwiek nadal boli, szczególnie przy siedzeniu. Mi pomogl fizjoterapeuta teraz (tak mi sie wydaje, trudno stwierdzic czy samo w takim tempie by przechodzilo), ale faktycznie cwiczen nie robilam jak mnie tak bardzo mocno bolalo. Fizjoterapeuta za to na przyklad oprocz normalnej terapii, wkłuwał mi igłę w miesien, ktory oczywiscie był na maksa spięty przy tym bólu. Od kilku dni troche ćwiczę, a jutro mam wizytę i neurologa i zobaczymy co powie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zawsze dodatkowo zrobić jeszcze badanie usg miednicy mniejszej, ponieważ może być dodatkowo ucisk na kośc krzyżową spowodowany mięśniakiem macicy, bolą wtedy poślatki zaraz przy kości krzyżowej i sama kość krzyżowa oraz noga. Podkreślam że to może być dodatkowy ucisk a nie jedyny powód bólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Louboutin France

ego is a nearly new designer and high end fashion retailer set up by the Retail Skills Academy in Norwich and run by retail students from City College Norwich. The shop enables you to buy and sell your unwanted designer pieces. Louboutin France http://www.itrmanager.fr/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość louboutin pas cher

*Norwich Fashion Week is the ideal time to hold a fashion auction where you can pick up a designer item at a fantastic price. The lots also include pieces from Armani, Radley, Amanda Wakeley, Miu Miu, Russell and Bromley and Longchamp. louboutin pas cher http://www.tradoubler.fr/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość louboutin pas cher

Six Mulberry handbags, a Vivienne Westwood skirt, a Louis Vuitton suitcase and a Michael Kors dress are just some of the lots available at the ego fashion auction during Norwich Fashion Week. louboutin pas cher http://www.itrmobiles.fr/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×