Prawidłowe USG tarczycy a podwyższone TSH

u?ytkownik
Marysia

Witam,
Panie Doktorze, mam podwyższony poziom TSH (4,80 przy normie 0,4-4,0)* biorę tabletki euthyrox 25. Narazie musiałam wykonac USG tarczycy, które nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Lekarz podejrzewa u mnie chorobę Hashimoto (gdyz mam tez niedokrwistosc z niedoboru witaminy b12).
Za trzy tygodnie mam wykonac jeszcze badania na przeciwciała.
W związku z tym mam pytanie, czy przy prawidłowym wyniku z USG, gdy w tarczycy nie ma żadnych zmian, może byc to Hashimoto?? Dodam, ze nie mam typowych objawow dla niedoczynności tarczycy (jestem szczupła-mam niedowagę, czeste wyproznienia), objawy ktore pasuja to uczucie zimna, ciagle zimne stopy i dlonie, sucha skóra, wypadanie wlosow.
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Reklama
u?ytkownik
stapler

W związku z tym mam pytanie, czy przy prawidłowym wyniku z USG, gdy w tarczycy nie ma żadnych zmian, może byc to Hashimoto?
- tak, może tak być, podstawą są rozpoznania najczęściej jest badanie poziomu przeciwciał głównie anty-TPO

u?ytkownik
Marysia

Dziękuję bardzo za odpowiedź, pozdrawiam

u?ytkownik
Marysia

Witam,
Panie Doktorze, zrobiłam dodatkowe badania i anty -TPO mam w normie, obraz z USG tarczycy tez ok. Skąd więc może byc ta niedoczynnośc? Lekarz endokrynolog w sumie nie umiał mi tego wyjaśnic (wszystkie wyniki ok, tylko TSH za wysokie, i moze troszke za mała tarczyca - objetośc to 8 ml).
Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam

u?ytkownik
stapler

To zapewne jakaś niedomoga tarczycy na tle jej słabego rozwoju, słabego funkcjonowania. W takim wypadku USG może być nawet w zakresie normy. Leczenie polega na uzupełnianiu niedoborów hormonów tarczycy.

u?ytkownik
Marysia

Dziękuję za pomoc.

Twoja odpowiedź