Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uwypuklenie z prawej strony w dole brzucha


Gość rafal

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegos czasu zauwazylem ze pojawia mi sie male uwypuklenie z prawej strony w dole brzucha, nie boli, raczej jaby cos mi tam przeszkadzalo, apetyt mam normalny, nie wymiotuje, jedyne co to mam biegunke na przemian z zaparciami, bylem 2 razy u lekarza, badal mnie dotykajac powlok brzusznych i powiedzial ze nic sie nie dzieje. a mi jednak nadal to przeszkadza, zwlaszcza gdy leze. czy moge prosic o jakas porade?wyrostek to chyba nie jest, bo nie boli mnie to, raczej jakby wzdete jelita? dodam ze jestem bardzo szczuply.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że jest to niewielka przepuklina. Czasem lekarz ogólny może taką przepuklinę przeoczyć z uwagi na małe doświadczenie w przeprowadzaniu badań brzucha. Jeśli nie trzeba zastosować ewentualnie dodatkowe badania obrazowe. O tym jednak musi zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem badania krwi, sa w normie, w moczu niewielka ilosc krwinek czerwonych, lekarz po raz 3 badal mnie przez dotyk (teraz inny lekarz niz poprzednio) i powiedzial ze nie ma powodow do obaw, mnie jednak nadal martwi to uwypuklenie ktore czasami pojawia mi sie z prawej strony. prosilbym o pana komentarz, co to moze byc, chyba nie wyrostek??dodam ze nie boli mnie to tylko raczej przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pacjent 111

Miałam przepukline i żyłam z nią 4 lata i nigdy mnie nie bolała miałam tylko uwypuklenie nawet gdy uprawiałam sport nigdy mnie nie bolała miesiąc temu miała oeracje na przepukline...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam to samo nic mnie nie boli ale jak leze to mam jakies dziwne uwypuklenie to tylko mi przeszkadza..znajduje sie to w dole prewej strony brzuchaw samym boku takie dluzsze uwypukleniejakby zwiniety rulonik...Czy ktos ma cos podobnego i moze wie co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam takie cos i nie wiem co to jest. Boje sie troche. Mam nie cale 18 lat. Wczesniej kilka razy tez odczuwalam takie cos potem to niby ustepowalo. Wczoraj znow zaczelam to czuc. Kiedy troche naciskam w tym miejscu to czuje tak jakby lekki bol czy cos. Nie wiem co mam zrobic. Moze udac sie na badanie USG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam coś takiego ,byłam wzoraj na pogotowiu i powiedział że brzuch nie kwalifikuje się do operacji byłam z tym u lekarza rodzinnego i dał mi skierowanie do chirurga dziecięcego ponieważ mój lekarz podejrzewa wyrostek i ostry ból.Niewiem co mam robić ciągle boli nie moge spać nawet mi mama już mówiczy nie iść na USG bo nawet tego badania mi nie zrobili mam 14 lat a podejrzenie wyrostka już od 2 lat pomóżcie bo już niewiem co robić! ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam po prawej stronie kolo wzgorka lonowego wybrzuszenie ktorego wczesniej nie mialam czy to moga byc miesniaki czuje sie normalnie czasami mnie to kuje czytam rozne przypadki na forum co to moze byc widoczne w tym miejscu prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz sie tu zjawiam mam zgrubienie w prawym podbrzuszu raczej nie boli lekarz rodzinny podejrzewal przepukl pachwinowa usg nic nie wykazalo no ale co to moze byc moze ktos mial tak to prosze napisac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×