Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wypadanie włosów po operacji tarczycy


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Monika

Witam juz nie raz Pana o coś pytałam i zawsze mi Pan dobrze doradzał mam pytanie. Moja mama miala 3-4 miesiace temu operacje tarczycy miala jodowanie teraz bierze duza dawke hormonu za miesiac ma dopiero wizyte i maja jej dobrze go uregulowac (dawke) a pytanie jest odnosnie wypadania wlosow. Mojej mamie strasznie zaczely wypadac wlosy wrecz garsciami jak myje glowe to wypada ich najwiecej. bierze teraz tabletki merzc special czy jakos tak i jeszcze wciera w skore jakis preparat polecony z apteki ale nie widac zadnej zmiany :( co Mama ma zrobic czy ma isc do dermatologa( na zapis czeka sie 3 miesiace */ ) ? Sasiadka polecila mamie cos takiego http://allegro.pl/zestaw-hair-force-one-lysienie-wypadanie-wlosow-i1553015716.html jej to pomoglo ale nie wiem czy Mama po operacji tarczycy moze uzywac czegos takiego. Prosze o szybka odpowiedz z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Takie wypadanie włosów może być związane z całkowicie zachwianą gospodarką hormonami tarczycy. Najlepiej należałoby wykonać kontrolne badanie hormonów TSH i fT4. Na podstawie tych wyników dokładnie ustawić dawkę pobieranych hormonów tarczycy. Wyrównanie gospodarki hormonalnej powinno zniwelować objawy wypadania włosów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem z wypadaniem włosów a właściwie to zostało mi 50 % włosów. Wypadać zaczęły mi jakieś pół roku po usunięciu tarczycy. Mój endokrynolog polecił mi iść do dermatologa, powiedział, że to nie ma nic wspólnego z brakiem tarczycy. Nie wiem dlaczego tak powiedział, tyle jest publikacji na ten temat i zawsze piszą, że wypadanie jest związane z TSH i polecają udać się do endokrynologa. Po roku przytyłam o jeden rozmiar, obecnie ( 10 lat po operacji) mam o 3 rozmiary więcej. Nie wiedzę żadnej poprawy. Na wiosnę gdy zaczynają wypadac włosy kupuję Skrzypovite, która zatrzymuje wypadanie. Szukam pomocy i jak do tej pory nie znalazłam. :-( Przyjmuję Euthyrox 120.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×