Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zespół pieczenia jamy ustnej (BMS)


Gość Janina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Po pół roku usiłowania zdiagnozowania mojej przypadłości, udało mi się znaleźć nazwę mojej choroby - Zespół pieczenia jamy ustnej. Jestem kobietą w średnim wieku, objawy, tj. pieczenie języka, policzków, warg, podniebienia, długość trwania choroby, wszystko się zgadza. Chciałam spytać, czy ktoś z forum, jako pacjent, bądź lekarz spotkał się z takim schorzeniem, i poprosić o poradę, gdzie się udać. Z góry dziękuje. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej skontaktować się z tym problemem ze stomatologiem, a także neurologiem i być może psychiatrą. Patrz strony: http://termedia.pl/magazine.php?magazine_id=16&article_id=10415&magazine_subpage=ABSTRACT http://www.pracaizdrowie.com.pl/content/view/597/6/ http://www.gp.viamedica.pl/darmowy_pdf.phtml?indeks=5&indeks_art=34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Mam od kilku miesięcy taki sam problem.Odwiedziłam internistę,laryngologa oraz dermatologa.Jutro będę dzwoniła do stomatologa który zajmuje sie tez chorobami jamy ustnej.Tym razem odpłatnie.Jestem bezradna i zalamana.Od może pół roku pieką mnie usta - wewnątrz czerwona rozmyta piekaca licia na nich.Piecze mnie podniebienie - w tym miejscu gdzie dotyka je język,piecze mnie również i język - bardziej końcówka.Cóż mam dodać jeszcze - przepisywano mi i oczywiscie stosowałam w kolejności przepisywania : linomag oraz aftin,następnie ohydna maść CARIDENT + tłusta maść alantan,następnie nie wiem po co Nystatynę.Nic nie pomaga.NIC. W międzyczasie był robiony wymaz z jezyka - wyszła prawidłowa flora bakteryjna i nic nie wyhodowano.Robiłam tez morfologie,OB,CRP.Wszystko jest w normie.Zanim jeszcze mnie to wszystko dopadło zrobiono mi testy płatkowe na plecach - jestem uczulona na Nikiel.P.dermatolog stwierdziła,iz nie ma co szukać dalej - jestem więc uczulona na wiele pokarmów które to zawierają ten pierwiastek....Dziwne,ze nigdy wcześniej mi to nie dokuczało.....Szukam pomocy,gdyż bardzo ciężko z tym funkcjonować.Proszę znawców o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie zaczelo to od uszkodzenia jezyka od dlubania w jedynce.pomaga mi szalwia do plukania,rumianek tez plukanie i picie.nie wiem czy mam na tym samym tle.ale mi sie wydaje ze to jakas bakterja albo grzybica. Mnie nic nie pieklo do uszkodzenia czubka jezyka.Najpierw zaczal jezyk a pozniej cala reszta,po dwoch miesiacach juz mnie nawet zaczyna bolec. ps.do tego mam coraz wiecej czerwonych krostek na czubku jezyka ,niby powiekszone kubki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do okładów na jezyk stosuję Wit B12 - dodatkowo B complex 3x1 oraz linomag na usta - pieką mnie strasznie.Nie palę i nie pije alkoholu. Alergii nie mam - jestem po testach.Byłam u dwóch periodontologów. Nic nowego - meczę się dalej i nie znam przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pieczeniem jezyka,podniebienia,błon śluzowych borykam się od 5 lat ,nikt dosłownie nikt nie może mi pomóc, byłam kilkanaście razy u laryngologa pani doktor stosowała różne płukanki i nic,byłam w centrum stomatologi w poznaniu porobili wymazy na grzyby ,bakterie /bakterie były w niewielkim stopniu podwy zszone/ zastosowano do plukania daktarin zrobiono ponownie wymaz wynik prawidlowy a mnie nadal piecze ,co mi w tej sytuacji radzicie bo jestem bez siły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie robiłam innych badań oprócz badań krwi a piecze mnie już 2 lata,zawsze rano jest lepiej a potem ból się nasila.Jak dotychczas zauważyłam pomaga mi picie piwa ,wystarczy szklanka i odczuwam ulgę,nic innego nie przynosi mi ulgi.Sądzę że ta gorycz piwa pomaga.Spotkałam się już z takim postem że jak gość pił piwo to nie odczuwał,coś w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20.11.2011.Zrobiłam usg jamy brzusznej ,usg ślinianek ,wymazy z języka ,i gardła,wszystko jest ok.Pieczenie się utrzymuje nie zawsze jest jednakowo silne,odczuwam suchość w ustach i po słodkich potrawach tłustych robi mi się nalot jak przy grzybicy.Jak to zwalczyć żeby dolegliwości ustąpiły .Proszę niech ktoś napisze jak ma na to jakąś rade ,proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was wszystkich, mam dla was dobrą nowinę Od 8 lat borykałam się z tym problemem, chodziłam do lekarzy, klinik, dentystów, robiłam kompleksowe badania gastrologiczne itp. Przeżywałam koszmar z powodu owego pieczenia aż do czasu kiedy weszłam na amerykańskie strony. Tam lekarze nie mamią jak u nas i nie udają że wiedzą (jak ja się leczyłam to każdy był specem od mojego problemu i wiedział jak pomóc- oczywiście odpłatnie co kończyło się długim leczeniem bez skutku z pomniejszonym portfelem). Słuchajcie na amerykańskich stronach napisali że nie ma wyjaśnienia co do przyczyn schorzenia zwanego BMS czyli zespół pieczenia języka, ale napisali, że uśmierzyć pieczenie może: - rzucenie palenia (nigdy nie paliłam więc nie doradzę) - płukanie jamy ustnej sodą oczyszczoną (nie stosowałam) - żucie gumy bez cukru (POMOGŁO I TO BARDZO) - okłady z lodu na język (POMAGA) - wyeliminowanie alkoholu - zakaz używania pasty do zębów z laurosiarczanem (WYELIMINOWAŁAM TAKIE PASTY I FAKTYCZNIE CZĘSTOTLIWOŚĆ PIECZENIA ZMNIEJSZYŁA SIĘ) Osobiście zauważyłam że po jedzeniu grejpfrutów pieczenie lekko ustępuje, ale to moje subiektywne spostrzeżenie, niepoparte empirycznymi dowodami jak powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pieczenie języka od trzech tygodni a dodatkowo kwaśno- gorzki smak w ustach. lekarz zasugerował mi, że to od przewodu pokarmowego: żołądek, trzustka, wątroba. Muszę zrobic badania.Czy przy refluksie, albo kamieniach żółciowych mogą być takie objawy?A może jakieś inne choroby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja walczę z pieczeniem języka od 7 lat jestem po różnych badaniach wszystkie wyniki ok a jam a ustna , język piecze nikt na to nie zna odpowiedzi wiem co zrobić gdzie sie ugać bo wszyscy sa bez radni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stanisława

Ja cierpie na pieczenie języka i całej jamy ustnej już od 3-lat .Owiedziłam wszystkich specjalistów i nic.Nikt nie postawił właciwej diagnozy od czego to pieczenie.Jestem bezradna.Szukam pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w pewnym stopniu zdiagnozowana tylko nie wszystkie objawy się zgadzają.Zrobiłam badanie z krwi na przeciwciała i wyszły mi minimalne ,dostałam skierowanie do immunologa z podejrzeniem zespołu sigrena/nic przyjemnego/ Zrobiłam badanie oczu na suchość i się potwierdziło ,teraz mają mnie jeszcze boleć stawy i zaniknąć całkowicie wydzielanie śliny no i wtedy diagnoza się potwierdzi.Jestem w potwornym strachu ,a zaczeło się niewinnie od pieczenia języka ,leczeniu nerwów, oraz grzybicy.Leczenie to raczej zaszkodziło.Perspektywa bardzo przykra.Chciałam wszystkich przestrzec żeby nie bagatelizowali sobie objawów pieczenia języka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieczenie jamy ustnej to ciężka choroba psychiczna- nerwica . Nie da się jej wyleczyć żadnymi płukankami, a że nerwice leczy się bardzo ciężko (zwykle antydepresantami), to rokowania na wyleczenie pieczenia są bardzo słabe. Należy zaakceptować i przyzwyczaić się do objawów pieczenia. Nasz system nerwowy nie wytrzymał, a nerwy (w tym wypadku trójdzielny obejmujący jamę ustną, policzki) są uszkodzone i odczuwamy to jako pieczenie- w tym wypadku w jamie ustnej, bo tak akurat przebiega i cieszyć się, że nie np. serce. Anna- cierpiaca od 3 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnoza P.Ani wydaje mi się być najbardziej trafiona,sam zmagam się z tą dolegliwością od kilku lat,ale czytając Wasze posty nie robię z tego większego dramatu.Wystarczy,że wyjadę w góry gdzie czuję się najlepiej to pieczenie ustępuje błyskawicznie-zbawienny zdrowy sen.Życie codzienne to dla mnie *taniec na linie* i takie daje objawy chorobowe.Faktem jest,że w sytuacji zaostrzenia objawów smarowanie języka Oxycortem i galaretka Forever Aloe Vera daje świetne rezultaty,jednak myślę że jest to leczenie skutków a nie przyczyn.Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aleksandra

Ja też mam pieczenie w jamie ustnej od od pól roku .Nic nie pomaga ani piwo ,ani guma do żucia, ani soda .To wprost niewiarygodne , że w 21 wieku nikt nie znalazł na to lekarstwa. Przypuszczam , że w *Leśnej Górze * uporaliby się szybko z tym problemem. Pozdrawiam leksandra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×