Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pulsowanie i drętwienie jądra podczas siedzenia


Gość Daniel

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Daniel

Witam. Około tydzień temu siadając na fotelu samochodu poczułem dziwne drganie w moim kroczu, 3 razy po sekundzie. W pierwszej chwili pomysłalem,że to może być jakiś wibrator telefonu. Jednak po jakimś czasie zjawisko sie powtarzało. Z natury jestem dociekliwy i lekko przewrażliwiony na punkcie zdrowia, dlatego szybko się zorientowałem,że te wibracje pochodźą z jąder,a dokłądnie lewego jądra. Po chwili doszedłem do tego,że to nie wibracje,a przepływająca krew w żyłach umieszczonych przy jądrze. To bardzo dziwne uczucie, dretwienia,pulsowania i poruszających się jąder. Coś podobnego do uczucia pulsowania chocby w głowie.Zjawisko objawia się wtedy gdy siedze, w różnych pozycjach. Ale jak stoje,czy leże tego niema. Jak jest ciasno w bieliźnie i siedze,pojawia sie to coś. Chciałbym sie dowiedzieć czego to może byćprzyczyna,gdyż nigdy tak nie mialem ?? Dodam iż , tydzien temu spedziłem 17 godzi w autokarze,siedzac gdzie moglem mieć możliwość ciągłego gniecenia jąder,a także czestej masturbacji przez 2 dni zaraz po tej podróży. Lecz niewiem czy to ma zwiazek z tym. Dodam też,iż od wielu lat mam lewe jądro ułożone niżej od prawego, i tak jakbym ułożone jest lekko poziomo, a także mozna namacać kilka zgrubiałych ,miekkich i nie przyjemnych w dotyku żyłek,bardzo irytujące uczucie.Dretwienie czsem przeszywa do pachwin. Sprwadziłem na tyle dokladnie jądra,ze mysle,iż moje jadra nie sa twarde,a ni niema jakichs gozkow...jedyne co wyczowalne to zylki.... Ból występował,ale tylko dlatego iż od około 5 dni uporczywie,sprawdzam co i jak z moim jądrem,dotykajac go na rozne sposoby. Odpuscilem sobie to juz i ból wlasciwie minał. Moje,pytanie i prośba przeanalizowania mojego przypadku,brzmi czym moze byc to spowodowane ? Oczywiscie,wiem,że trzeba sie udać na konsultacje do urologa,i pewnie tak zrobie. Dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nieznajomy

No to ja się podpisuje pod pytanie. Mam 17 lat u zauważyłem u siebie identyczne zjawisko, tylko bez żadnych drętwień. Takie uczucie jakbym dosłownie w jadrze miał jakiś wibrator :/ też mnie się zdarza tylko gdy siedzę. Mój pierwszy pomysł to to, że jakiś nowotwór się *przerzuca* xD , ale stwierdziłem, że tego na pewno nie czuć. Mój drugi pomysł, że to tylko rzeczywiście krew w żyłce jakiejś, która szuka ujścia. Może jak się siedzi to się jakaś uciska i nie ma wystarczającego przepływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dave``

Witam Panów, mam to samo :/. Trwa to juz 4 dni i z kazdym dniem jestem bardziej spanikowany *o, wszystkie mozliwe strony juz przejrzalem ale raczej bez wizyty u urologa sie nie obejdzie, bo szybciej zwariuje i sam sobie wytne te jajko niz znajde co wlasciwie mi dolega. Oczywiscie co godzine moja diagnoza sie zmienia raz mysle, ze nie ma sie co spinać pewnie samo przejdzie ale po godzinie *kurna jednak nie przechodzi, a jesli to rak!? :O*. Zaczeło boleć mnie to w poniedzialek, najgorsze ze sam nie moge sie zdecydować od czego sie zaczeło mam 3 mozliwosci a) podnosilem ciezkie rzeczy (pachwina tez tak jakby dretwieje, boli) b) jezdzilem na rowerku (podskakiwalem na siodełku wiec moze sobie przypadkowo usiadlem zle) c) masturbacja (kara boska trzeba bylo nie grzeszyc). Ból objawia sie podobnie co u Pana z pierwszego postu tzn. tylko z lewej strony, dretwienie pachwiny, kłucie w lewym udzie, mrowienie(leciutki ból lewego jądra) i oczywscie zdecydownie czesciej wystepuje to wszystko podczas siedzenie gdy chodze lub leze nic takiego raczej nie wystepuje. Co do pozostalych objawów to nie ma wystepuje nic typu braku apetytu czy problemy z oddawaniem moczu. Jądro nie jest powiekszone ani nie wyczuwam zadnych guzów, choć tego nie jestem pewny, ciezko samemu stwierdzic, a dochodzi to tego psychika i dopowiadanie sobie samemu najgorszego :/. Ból zdecydowanie w niczym nie przeszkadza, najgorsze jest poczucie strachu, że to rak jądra, oczywiscie mam nadzieje, że przesadzam ale może czegos sie Panowie dowiedzą co uspokoi reszte. Prawdopodobnie jesli te uczucie nie minie do poniedzialku to wybiore sie do urologa, napisze co zdiagnozuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel

Witam Dave, w takim razie jeżeli nikt nie spróbuje się do nas odezwać w tej sprawie, daj znać tutaj co i jak się dowiedziałeś,jak ja bee coś wiedział to odrazu napisze. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobne objawy. zaczęło się jakoś tydzień temu, ale po 5 minutach przestawało. od wczoraj prawie non stop i dochodzące do tego dziwne uczucie + tak jakby ciężkie jądra? brak czasu nie pozwala mi niestety jeszcze przez 3 dni isc do lekarza, mam nadzieje ze do tego czasu to ustanie, albo przynajmniej sie nie pogorszy, chociaz jest to strasznie nieprzyjemne uczucie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie tez mam takie dziwne drganie jak by jakis wibraowalo mi pod jadrami tylko ze ja odczuwam zawyczaj gdy siedze lub zadlugogo odpoczywam w pozycji lezacej i tez jestem ciekaw co to moze byc niestety brakuje czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam to samo i nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi a jest to bardzo denerwujące mam tak już od 7 dni jeśli ktoś coś będzie wiedział co to może być bardzo proszę o informacje do lekarza nie bardzo mi się chce iść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mr DrgająceJaja

Witajcie, u mnie drgania wyglądają podobnie jak takie typowe drganie powieki. Zazwyczaj odczuwam to podczas siedzenia i leżenia. Wydaje mi się, że miewam to od dłuższego czasu sporadycznie, ale dzisiaj zaczęło być jakoś bardziej zauważalne. Drgania mają miejsce między moszną/jądrami a odbytem, ale bliżej moszny. Mam nadzieję, że pojawi się ktoś kto poda przyczynę, chociaż jak dla mnie jest to spowodowane niedoborem jakichś witamin (analogicznie do przyczyny drgania powieki, o ile się nie mylę). Pozdrawiam i życzę niedrgania bo nieprzyjemna to rzecz, a przynajmniej irytująca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×